Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja BydgoszczGlinki wreszcie otwarta [ZDJĘCIA]
08.09.2018 | 14:58

Glinki wreszcie otwarta [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: Stanisław Gazda

W czwartek, 6 września ulica Glinki na odcinku od ulicy Boya-Żeleńskiego do Cmentarnej została wreszcie przywrócona do ruchu.

Ulica Glinki miała być oddana do użytku niemal rok wcześniej. Przedłużające się prace potrwały jednak aż do końca tegorocznych wakacji. Od dwóch dni Glinki dojedziemy już do Cmentarnej. Odcinek w kierunku Jana Pawła II jest przebudowywany – wlot skrzyżowania ul. Glinki z ul. Karpacką został zamknięty. 

W rejonie alei wprowadzony został ruch dwukierunkowy. Na pierwszym etapie realizacji prac ruch na Jana Pawła II, na wysokości skrzyżowania z Karpacką, poprowadzony będzie jezdnią północną – pas w kierunku Ronda Toruńskiego będzie zamknięty. Na drugim etapie przebudowy ruch poprowadzony będzie jezdnią południową – pas ruchu w kierunku Stryszka będzie zamknięty.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiany w ruchu przy budowie Trasy Uniwersyteckiej [MAPY]


Na niedawno remontowany odcinek ulicy Glinki wrócił też autobus linii nr 66. Obecnie kursuje ona Wojska Polskiego i Magnuszewską, z której skręca w Glinki, potem w Cmentarną, aż dojedzie do ulicy Wąbrzeskiej i wyruszy w trasę powrotną. W ostatnich miesiącach autobus tej linii był trasowany przez rondo Kujawskiego oraz al. Jana Pawła II i z tej strony dojeżdżał do Cmentarnej. Jednocześnie zawieszona zostanie linia 86, która od początku miesiąca nie obsługuje już ulicy Szpitalnej.


Powiązane treści