Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleGłową dziecka rozbił szybę w samochodzie. Śledczy szukają agresywnego mężczyzny
24.08.2021 | 13:03

Głową dziecka rozbił szybę w samochodzie. Śledczy szukają agresywnego mężczyzny

Na zdjęciu:

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna, którego tożsamość pozostaje na razie nieznana, uderzył głową dziecka o szybę samochodu. Był to rewanż za dotknięcie drzwiami jego pojazdu.

Do zdarzenia, o którym jako pierwszy poinformował Czas Chełmna, doszło 7 sierpnia na ul. Franciszkańskiej w Chełmnie. W mieście odbywał się akurat festiwal kulturalny. Jak wynika z pierwszych ustaleń śledczych, 12-latek został chwycony przez mężczyznę, który następnie głową dziecka uderzył w boczną, tylną szybę samochodu. Szyba uległa uszkodzeniu. Dziecko trafiło najpierw do szpitala w Chełmnie, a następnie na obserwację do Bydgoszczy. Na szczęście, nie doznało poważnych obrażeń.

Najprawdopodobniej kierowca zdenerwował się, bo dziecko otwierając drzwi samochodu dotknęło nimi karoserii jego pojazdu – mówi prokurator Mateusz Wiśniewski z Prokuratury Rejonowej w Chełmnie. Obecnie trwa analiza miejskiego monitoringu zabezpieczonego przez policję i oczekiwanie na dokumentację medyczną. W sprawie wypowie się też biegły sądowy z zakresu medycyny.

Z uwagi na charakter zdarzenia prokurator postanowił działać z urzędu. Sprawa prowadzona jest w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej i uszkodzenia mienia. Trwa ustalanie tożsamości sprawcy i świadków, którzy prawdopodobnie podróżowali z mężczyzną, ale nie byli agresywni i próbowali go uspokoić. Prawdopodobnie pochodzą oni z powiatu brodnickiego, gdyż samochód oznaczony był tablicami rejestracyjnymi z początkiem CBR.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lechu
Lechu
5 miesięcy temu

Bydlę

Powiązane treści