Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Koronowo promuje spotkanie z Łukaszem Schreiberem. Burmistrz tłumaczy dlaczego

Dodano: 08.09.2023 | 12:29

Na zdjęciu: Burmistrz twierdzi, że nikogo nie zapraszał - udostępnia on tylko miejsce

Fot. Szymon Fiałkowski

10 września (niedziela) w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Schreiberem – autorem książki „Zmanipulowani”. Wydarzenie to promuje na swoich stronach Urząd Miejski w Koronowie. Część mieszkańców uważa, że to element kampanii wyborczej i urząd nie powinien promować tego typu wydarzeń.

– Kolejne spotkanie autorskie na trasie „Zmanipulowanych” z Łukaszem Schreiberem – Posłem na Sejm RP odbędzie się 10 września w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie – informuje na swojej stronie społecznościowej Gmina Koronowo.

Oprócz tego Gmina Koronowo spotkanie promuje wśród innych wydarzeń, które odbędą się w tym tygodniu jak kino plenerowe, amatorski zakładowy turniej w piłce nożnej, Narodowe Czytanie, piknik łuczniczy, regaty żeglarskie, odpust w Byszewie. Spotkanie promuje też na swojej stronie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.

Część mieszkańców odebrała spotkanie jako element kampanii wyborczej. Twierdzą oni, że urząd i burmistrz nie powinni promować tego typu wydarzeń. – Kampania wyborcza jedynej słusznej partii pod płaszczykiem spotkania z twórcą – oj nie ładnie Panie Burmistrzu – pisze w mediach społecznościowych pan Damian. – Słabe to, żeby zapraszać polityków i robić im kampanie wyborczą – twierdzi natomiast pan Artur. – Problemem nie jest spotkanie wyborcze, bo każdy powinien mieć taką możliwość, tylko po co to ukrywać. Uczciwie zaznaczyć, że to spotkanie ma aspekt wyborczy, a nie że jest autorskie, bo każdy wie że jest inaczej – dodaje.

Z kolei pan Piotr zaznacza, że jakiś czas temu prosił administratora strony, aby umieścił ankietę stworzoną przeze niego na temat opieki zdrowotnej i jej poziomu na terenie Koronowa. Otrzymał odmowę z uzasadnieniem, że profil Gminy Koronowo służy wyłącznie promocji Miasta i Gminy. – Z jaką promocją związane jest przedmiotowe spotkanie? – pyta pan Piotr. – Czy coś się w tej sprawie zmieniło? – dodaje.

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski – również w mediach społecznościowych – twierdzi, że nikogo na spotkanie nie zapraszał. Umożliwia on jedynie pluralizm i pokazanie się każdej ze stron. – Piszemy to co otrzymujemy od zainteresowanego, dajemy tylko miejsce – zaznacza Mikołajewski. Oprócz tego burmistrz opublikował informacje z 2019 roku, gdzie Gmina Koronowo zapraszała na spotkanie z Radosławem Sikorskim.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
3 miesięcy temu

Poczekam jak będzie w Tworkach.

Jakub
Jakub
3 miesięcy temu

Ten Schreiber niedługo ludziom z pow. bydgoskiego będzie wyskakiwał z lodówki..
Zmanipulowani, czyli książka o swoich wyborcach, niezły aktor, yyy autor????

Patryk
Patryk
3 miesięcy temu

Panie szraber, pana nazwisko brzmi tak poniemiecko. Czy to prawda , że pana dziadek był w Wermachcie?

stary dziad
stary dziad
3 miesięcy temu

Doczepianie się do spotkania w synagodze to antysemityzm

Kinga
Kinga
2 miesięcy temu

No proszę Synagoga i Niemiec ???? Patryk z PiSu ,było wiadomo od początku że promuje szkodników z PiSu, ustawiał się z nimi do o zdjęć ! Dość złego zrobił nie ich więcej .Won !!!