Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Osielsko ujawniła plan przetargów na 2019 rok. Znamy szacunkowe koszty inwestycji

Dodano: 22.01.2019 | 22:26

Na zdjęciu: Urząd Gminy w Osielsku.

Fot. Stanisław Gazda

Modernizacja i budowa boisk, nowe oświetlenie i realizacja nowych dróg  – to najważniejsze z inwestycji, na które gmina Osielsko zamierza ogłosić przetargi w 2019 roku.

Zgodnie z ustawą o prawie zamówień publicznych, gmina może przekazać Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieścić na stronie internetowej (w miejscu wyodrębnionym dla zamówień) wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w terminie następnych 12 miesięcy zamówieniach. Takowa informacja pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osielsko.

Z zamieszczonego planu możemy się dowiedzieć, na jakie inwestycje i kiedy zostaną ogłoszone przetargi. Pokrywa się on z założeniami budżetu gminy na dany rok. Informacje zostały podzielone na poszczególne miejscowości.


CZYTAJ WIĘCEJ O BUDŻECIE GMINY OSIELSKO NA ROK 2019


OSIELSKO

W I kwartale tego roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę ulic: Kąty i Długiej (z częścią w Żołędowie) wraz z budową sieci wodociągowej (łączny szacunkowy koszt – 1,340 milionów złotych), Rokitnika i Czeremchy w Osielsku (koszt – 500 tysięcy złotych) oraz prace projektowe przed budową ulic: Jeziorańskiej, Topolowej, Orzechowej, Długiej  Ponadto, w przygotowaniu jest też postępowanie na budowę zatok i peronów przy ulicy Jana Pawła II (koszt szacowany na 300 tysięcy złotych). W II kwartale odbędzie się postępowanie, które wyłoni wykonawcę budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Botanicznej, a także rozbudowy ulicy Słonecznej – ta inwestycja, będąca jedną z najważniejszych w najbliższym czasie, ma pochłonąć ponad 2,4 miliony złotych (dodatkowo ponad 600 tysięcy złotych trafi na prace wodociągowe).

W najbliższych tygodniach spodziewane jest przeprowadzenie przetargu na projekt zmiany sposobu użytkowania pomieszczenia w szkole podstawowej w Osielsku na toalety i łazienkę dla dzieci młodszych – wiosną ma zostać wybrany wykonawca robót budowlanych. II kwartał będzie też czasem ogłoszenia przetargu na budowę boiska przy ulicy Wierzbowej i oświetlenia na terenie gminy (szacunkowy koszt to 215 tysięcy złotych) – w jego ramach, w Osielsku przewidziano realizacje nowych latarni na Jaworowej, Perłowej, Krabowej, Centralnej i Wierzbowej.

III kwartał to czas na ogłoszenie postępowań na dwie ważne inwestycje drogowe – realizacji I etapu ulicy Topolowej i budowy ulicy Jana Pawła II od Jeziorańskiej do al. Mickiewicza oraz al. Mickiewicza od Szosy Gdańskiej do Lagunowej. Gmina planuje też wtedy znaleźć wykonawcę, który zbuduje ulicę Koperkową. Koszt tych trzech zamierzeń oszacowano na około pięć milionów złotych. W kolejnym przetargu na budowę oświetlenia na terenie gminy zostanie uwzględniona ulica Kąty.

NIWY

Niebawem władze gminy Osielsko mają ogłosić przetarg na wykonanie projektu budowy ulicy Rybinieckiej. W II kwartale mamy poznać wykonawcę budowy ulicy Olsztyńskiej (szacowany koszt to 450 tysięcy złotych) oraz wykonawcę oświetlenia na ulicach Mazurskiej i Kaszubskiej.

NIEMCZ

Przetargi dotyczące Niemcza zaplanowano na I, II i III kwartał tego roku. Postępowania dotyczyć będą:

 • odwodnienia ulicy Mrossa i Krasickiego wraz z utwardzeniem ulicy Krasickiego płytami ażurowymi (szacunkowy łączny koszt – 25 tysięcy złotych)
 • budowy terenu rekreacyjnego z uwzględnieniem placów, ścieżek, małej architektury z oświetleniem i systemem podlewania między ulicą Mrossa i Sienkiewicza (koszt 630 tysięcy złotych)
 • sporządzenia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Niemcz II (koszt 41 tysięcy złotych)
 • budowa nawierzchni brukowej na ulicy Marii Jaremy (koszt 155 tysięcy złotych)
 • budowa przepustu na ulicy Kowalskiego (koszt 80 tysięcy złotych)
 • termomodernizacji budynku świetlicy wiejskiej w Niemczu (koszt 186 tysięcy złotych)
 • budowa boiska przy ulicy Matejki (łączny koszt – wraz z boiskiem w Osielsku – 800 tysięcy złotych)
 • budowy oświetlenia na ulicy Sielskiej, Myśliwskiej, Czarnoleskiej, Chełmońskiego, Olimpijczyków, Marco Polo oraz rozbudowy oświetlenia na ulicy Konopnickiej
 • przebudowy ulicy Kopernika wraz z siecią wodociągową (łączny koszt – 2,9 miliona złotych)
 • przebudowy ulicy Smukalskiej, Pogodnej i Uroczej (koszt około 2,4 miliona złotych)

CZYTAJ TAKŻE: Nowe miejsce dla handlu powstanie w Osielsku. Znamy szczegóły inwestycji


Przetargi na inwestycje obejmą też prace w sąsiadującym z Niemczem Myślęcinku. W I kwartale ma zostać ogłoszone postępowanie na budowę ulic: Skrzypowej, Imbirowej, Rozmarynowej i Dziewanny. Szacunkowy koszt prac wynosi 32 tysiące złotych.

MAKSYMILIANOWO

W trakcie pierwszych trzech miesięcy 2019 roku ma rozpocząć się wybór wykonawcy budowy I etapu ulicy Bukowej w Maksymilianowie (szacunkowy koszt realizacji to 650 tysięcy złotych) oraz projektu budowy Zimowej (koszt 80 tysięcy złotych). W II kwartale zaplanowano przetarg na budowę ulicy Topolowej i parkingu przy szkole podstawowej – szacunkowy koszt zadania to ponad 1,3 miliona złotych. W podobnym okresie ma zostać wybrany wykonawca przedłużenia chodnika wraz z likwidacją progów zwalniających przy ulicy Głównej.

ŻOŁĘDOWO

W II kwartale rozpisane zostaną postępowania na:

 • budowę ścieżki rowerowej do granicy z gminą Dobrcz od istniejącej ścieżki rowerowej Żołędowo – Niemcz (gmina szacuje, że wyda na ten cel 1,5 miliona złotych),
 • budowę placu zabaw przy ulicy Wiklinowej (koszt około 65 tysięcy złotych)
 • modernizację boiska przy szkole podstawowej
 • budowę oświetlenia przy ulicy Jabłoniowej (I etap)

BOŻENKOWO

Mieszkańcy tej miejscowości muszą uzbroić się w cierpliwość – przetargi, które będą dotyczyć Bożenkowa zaplanowano dopiero na trzeci kwartał tego roku. Gmina zapowiedziała, że w ramach postępowania na budowę oświetlenia na terenie gminy powstaną lampy na ulicy Sielanka, Strumykowej i przy placu zabaw na Osiedlowej.

JARUŻYN

W ramach planowanego na III kwartał przetargu na budowę oświetlenia powstaną lampy na ulicach: Pasieka, Rajska, Szczęśliwa.

Warto dodać, że szacowane przez gminę ceny nie będą raczej odpowiadać faktycznym kosztom inwestycji – obecnie ceny w przetargach potrafią przewyższyć zakładany budżet nawet o połowę proponowanej kwoty.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Osielsko planuje budowę dróg. Trwają konsultacje społeczne