Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Osielsko unieważnia kolejne przetargi. Powodem zbyt wysokie oferty

Dodano: 08.09.2023 | 11:48

Na zdjęciu: Nie udało się rozstrzygnąć przetargu m.in. na budowę szkoły modułowej w Niemczu

Fot. Szymon Fiałkowski

Gmina Osielsko unieważniła ponowny przetarg dotyczący wykonania dokumentacji projektowej budowy dróg na terenie gminy. To kolejny unieważniony przetarg w ostatnim czasie.

Gmina Osielsko chce wykonać prace na ul. Kalinowej i Pawiej w Maksymilianowie, ul. Chopina w Niemczu i ul. Magnoliowej w Osielsku. Oprócz tego mają zostać wybudowane chodniki przy ulicach Narcyzowej, Świerkowej i Jarzębinowej w Osielsku, a także ciąg pieszo-rowerowy na długości około 60 metrów wraz z zaprojektowaniem wlotu drogi dla rowerów prostopadle do jezdni ul. Jana Pawła II w Osielsku (od ul. Jana Pawła II do dz. 546/35 Osielsko ul. Bałtycka). Aby przystąpić do prac budowlanych trzeba najpierw wykonać dokumentację projektową. Były dwa przetargi – oba zostały unieważnione ze względu na zbyt duże oferty firm.

Nie zgłosiła się żadna firma

To nie jedyny unieważniony przetarg w ostatnim czasie. Gmina nie podpisała umowy na zadanie pod nazwą „Remont ul. Letniej w miejscowości Maksymilianowo wraz z wdrożeniem projektu stałej organizacji ruchu oraz remont ul. Wilgi w miejscowości Osielsko”. Tym razem powód był inny. Do przetargu nie przystąpiła żadna firma. Obecnie trwa drugi – oferty można zgłaszać do 14 września.

Co z miasteczkiem rowerowym?

Jak już wcześniej informowaliśmy Gmina Osielsko szykuje się do budowy miasteczka ruchu drogowego przy ul. Bałtyckiej w Osielsku. Urzędnicy z Osielska zapowiadali, że ma to być „prawdziwa kraina przygód i nauki jazdy na rowerze”. Inwestycję chciała wykonać jedna firma. Zaoferowała ona kwotę 1 mln 320 tys. zł. Gmina miała zabezpieczone na ten cel 490 tys. zł. Postępowanie unieważniono i ogłoszony kolejny przetarg. Tym razem wpłynęły tańsze oferty – najtańsza to 677 tys. zł. Obecnie trwa badanie i ocena ofert. Wyniki przetargu nie zostały jeszcze opublikowane.

O milion za mało

Szerokim echem odbiło się unieważnienie przetargu na budowę tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu. To inwestycja, która budzi sporo dyskusji. W związku z przepełnieniem szkoły w Niemczu i opóźniającą się budową nowego obiektu postanowiono wybudować tzw. szkołę kontenerową. Chęć wykonania inwestycji zgłosiło pięć firm. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 2 mln 71 tys. zł, zaś najdroższa na 3 mln 813 tys. zł. W dokumentacji czytamy, że najtańsza oferta „nie podlega ocenie”. Kolejna najtańsza propozycja to 2 mln 607 tys. zł. Gmina planowała przeznaczyć no to zadanie kwotę 1 mln 670 tys. zł, czyli o prawie 1 mln zł za mało. Przetarg został zatem unieważniony.

Sprawa ośrodka zdrowia w Maksymilianowie

Nierozstrzygnięty został także przetarg na przebudowę i rozbudowę ośrodka zdrowia w Maksymilianowie. Zainteresowanie przetargiem było spore, bo zgłosiło się 10 firm. Najwyższa oferta opiewała na kwotę 4 mln 242 tys. zł, zaś najmniejsza na 2 mln 374 tys. zł. Władze Osielska uznały, że to za dużo. Planowano przeznaczyć na tę inwestycję 1 mln 800 tys. zł.

Projekt budowy punktu przesiadkowego

Dobrą informacją jest to, że po kilku próbach rozstrzygnięto w końcu przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy punktu przesiadkowego w Osielsku. Przypomnijmy, że punkt przesiadkowy ma zostać zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Jeziorańskiej w Osielsku. Projektowana inwestycja polegać będzie na budowie parkingu, dróg manewrowych autobusowych i placu dla pieszych. Ma pojawić się branża drogowa, punkt socjalny dla kierowców, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych osobowych, toaleta publiczna, parking dla rowerów, biletomaty, punkt informacji pasażerskiej. Zakłada się, że węzeł będzie obsługiwał wszystkie linie międzygminne kursujące przez Osielsko. Gmina kilka razy ogłasza przetarg. Wreszcie 16 sierpnia poinformowano o wyborze najkorzystniejszej oferty. Projekt za 247 tys. zł wykona Biuro Inżynierii Drogowej BID S.C. Agnieszka Szczuraszek – Kostencka, Paweł Szczuraszek z Bydgoszczy.

Będzie nowy PSZOK

Rozstrzygnięto też przetarg na wykonanie projektu budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Czarnówczynie. Wykonawca będzie musiał opracować dwie dokumentacje projektowe tj. dokumentację projektową budowy PSZOK wraz z decyzją pozwolenia na budowę oraz dokumentację projektową na budowę drogi dojazdowej do PSZOK wraz z decyzją ZRID. Do postępowania zgłosiła się jedna firma. To MP Projekt Maciej Pospieszny z Wronek. Zgodziła się ona wykonać projekt za 98 tys. 400 zł. Gmina przystąpiła taką cenę. Dużą inwestycją będzie też zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Jeziorańskiej w Osielsku. W tym przypadku nie było problemu z wyborem wykonawcy projektu. Przetarg za pierwszym podejściem wygrała Pracownia Projektowa Janusz Dubicki z Poznania (109 tys. zł).

Pozostałe przetargi

W ostatnich miesiącach gmina rozstrzygnęła też przetarg na budowę i rozbudowę oświetlenia, budowę odcinków chodnika i poprawę BRD przy ul. Krakowskiej w Niwach, budowę sieci wodociągowej w ul. Krośnieńskiej, Krakowskiej, Wejherowskiej w miejscowości Niwy oraz budowę ul. Malowniczej w Maksymilianowie. W trakcie rozstrzygania są natomiast przetargi na budowę sieci wodociągowej w ul. Kwiatowej i Fiołkowej oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z odgałęzieniami do granicy działek w ul. Kwiatowej w miejscowości Osielsko, budowę odcinka kolektora tłocznego kanalizacji sanitarnej pomiędzy ul. Leśną a Kwiatową w miejscowości Osielsko, a także przebudowę istniejących przepompowni ścieków w ul. Reymonta, Żurawiej w miejscowości Niemcz. Oprócz tego trwa przetarg na budowę sieci wodociągowej w ul. Pomyślnej w Niemczu (oferty można składać do 12 września).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments