Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesGorąco w WZL nr 2. Rada nadzorcza odwołuje prezesa, pracownicy stanęli za nim murem
Leszek Walczak
12.07.2021 | 15:35

Gorąco w WZL nr 2. Rada nadzorcza odwołuje prezesa, pracownicy stanęli za nim murem

Na zdjęciu: Leszek Walczak został prezesem WZL nr 2 w 2015 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Rada nadzorcza Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 bez żadnej zapowiedzi próbuje odwołać wieloletniego prezesa Leszka Walczaka. Decyzja wzbudziła niepokój wśród pracowników, którzy stanęli po jego stronie. Po południu Walczak pożegnał się z załogą, co świadczy o jego odejściu.

Informacje o gorącej sytuacji w zakładach przy Szubińskiej pojawiły się w poniedziałek (12 lipca) po południu. Jak się dowiedzieliśmy, rada nadzorcza WZL nr 2 nagle, bez wcześniejszej zapowiedzi i uzasadnienia próbowała odwołać Leszka Walczaka – wieloletniego pracownika, a od 2015 roku prezesa bydgoskiego zakładu. Potwierdzenie tych wieści uzyskaliśmy od rzeczniczki firmy Magdaleny Gołembiewskiej – jak podkreśliła, niezapowiedziana zmiana szefa WZL wywołała „społeczny niepokój”, gdyż w firmie działają cztery związki zawodowe.

Na wieść o zmianie, pracownicy zakładów przerwali swoją pracę i zebrali się przed budynkiem biurowym i w jego korytarzach, a także przy hangarze. Wszyscy stanęli murem za obecnym szefem. – Leszek Walczak prezesem naszym jest! – skandowali podczas posiedzenia rady nadzorczej. Pracownicy WZL nr 2 niepokoją się, że nowy prezes będzie „spadochroniarzem z Warszawy” – firma jest bowiem częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL, tuż przed godziną 15:00 prezes Leszek Walczak pożegnał się z załogą Wojskowych Zakładów Lotniczych. Ustaliliśmy także, że oficjalne komunikaty w tej sprawie mogą pojawić się jutro.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
4 miesięcy temu

Może Kownacki

Powiązane treści