Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 2
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiGotowi do konfrontacji
17.12.2015 | 09:25

Gotowi do konfrontacji

Oto miasto wcale nie szuka porozumienia z pracownikami MZK, nie przedstawia dobrych planów dla spółki, a głośno pręży muskuły - pisze w swoim felietonie Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Były prezydent komentuje wydarzenia związane z MZK.

Fot. ST

Miasto jest przygotowane do „odparcia” ewentualnego strajku  pracowników MZK. – Wynika to z opowieści snutych przez rzecznika prasowego Zarządu Dróg.  Są miejsca w hotelach dla kierowców, którzy przywiezieni zostaną do Bydgoszczy, są przygotowane parkingi dla autobusów, które  do Bydgoszczy dojadą „na pomoc” z innych miejscowości. Można by powiedzieć – chwała mądrym przywódcom. Miasto zadba o  pasażerów, którzy  nie doznają uszczerbku i w przypadku strajku komunikacyjnego

Ale te opowieści rzecznika są też niezwykle niepokojące. Oto miasto wcale nie szuka porozumienia z pracownikami MZK, nie przedstawia dobrych planów dla spółki, a głośno pręży muskuły.  Jest  gotowe na konfrontację. Zatem wcale  nie bezpodstawne są obawy pracowników MZK o losy zatrudniającej ich spółki. Coś , jak to się mówi, jest na rzeczy, a zamiary wobec MZK nie takie czyste. Czy dalej obowiązuje plan uporczywej walki o zniszczenie miejskiej spółki i miejskiej komunikacji? Dalej aktualny jest  plan „rozsprzedania” najbardziej intratnych linii prywatnym firmom zatrudniającym kierowców na śmieciowych umowach? Ze słowotoku rzecznika można wnioskować, że obowiązuje. Może pan prezydent przebywając w szpitalu, pozbawiony „nawału” obowiązków  znajdzie choć trochę czasu   na pozytywne przemyślenia na temat rozwoju, a nie zwijania i  niszczenia  miejskiej spółki? To tylko retoryczne pytanie, na które odpowiedź jest niestety znana.

I jeszcze jeden komunikacyjny temat – ogłaszany jest w mediach wielki sukces, że powstaną w sąsiedztwie tramwajowego połączenia z Fordonem parkingi.   Kierowcy będą mogli pozostawić tam pojazdy i szybciej pojechać tramwajem co centrum.  Takie  było jedno z podstawowych założeń związanych z realizacją tej inwestycji. Tyle tylko , że parkingi miały być oddawane do użytku jednocześnie z nową trasą, a nie do roku 2020.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści