Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGraffiti na ścianie bloku wycenione na pięć lat pozbawienia wolności
graffiti-324691_1280
26.04.2017 | 19:38

Graffiti na ścianie bloku wycenione na pięć lat pozbawienia wolności

Taka "twórczość" nie popłaca...

Na zdjęciu: Farby do malowania graffiti.

Fot. Archiwum

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali na gorącym uczynku „grafficiarza”, który pozostawił ślad swojej twórczości na ścianie bloku mieszkalnego na bydgoskich Wyżynach. 20-latek odpowie za uszkodzenie mienia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał dyżurny komisariatu na bydgoskich Wyżynach w miniony poniedziałek (24.04) o godzinie 1.00. Wynikało z niego, że trzech młodych mężczyzn idących ul. Boya – Żeleńskiego maluje graffiti na ścianie bloku. Policjanci z komisariatu na Wyżynach, otrzymawszy o tym informację, pojechali na miejsce. Trzech mężczyzn odpowiadających rysopisom patrol zauważył nieopodal bloku nr 20. Wszyscy zostali wylegitymowani. Podczas rozmowy mundurowi zauważyli, że jeden z nich ma ręce brudne od farby, a w trakcie kontroli osobistej ujawnili przy nim końcówki od farby w aerozolu. Chwilę później na miejscu pojawił się zgłaszający, który potwierdził, że ci mężczyźni są autorami graffiti na wspomnianym bloku. Wszyscy przemieścili się w we wskazane miejsce, by potwierdzić istnienie malowideł. Okazało się, że było tam świeżo namalowane graffiti, którego farba jeszcze nie zdążyła wyschnąć. „Grafficiarze” w wieku 20, 18 i 18 lat trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli nietrzeźwi i twierdzili, że nie mają nic wspólnego z tym zdarzeniem.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że sprawcą uszkodzenia ściany bloku jest tylko 20-latek, przy którym ujawnione zostały elementy opakowań od farb. Ustalenia kryminalnych potwierdziło również przeszukanie przeprowadzone w miejscu jego zamieszkania, gdzie zabezpieczone zostały tego rodzaju farby w aerozolu. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący uszkodzenia mienia na kwotę ponad 500 złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści