Bydgoszcz
21C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 22 • L 19
29C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
26C
Sr
26C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleGroźne zdarzenie na autostradzie A1. Naczepa przejechała na drugą stronę trasy!
odhaczona naczepa autostrada A1 Lisewo Turzno
21.05.2019 | 10:46

Groźne zdarzenie na autostradzie A1. Naczepa przejechała na drugą stronę trasy!

Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem.

Na zdjęciu: Wyhaczona naczepa przebiła się przez barierki ochronne, przewracając się na jezdni w kierunku Gdańska i blokując dwa pasy ruchu.

Fot. Pomoc Drogowa Truck&Bus / Jacek Hejnowicz

Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło nad ranem na autostradzie A1 pomiędzy węzłami w Lisewie (powiat chełmiński) i Turznie (powiat toruński). Od ciągnika siodłowego poruszającego się w kierunku Łodzi odhaczyła się naczepa, po czym wdarła się na przeciwległą jezdnię. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

O zdarzeniu kwadrans przed godziną szóstą poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z komunikatu wynikało, że zestaw rozłączył się z nieznanych przyczyn, a naczepa z dwoma kontenerami sforsowała bariery ochronne i przewróciła się na jezdni w stronę Gdańska. Zablokowane zostały oba pasy ruchu.

Na szczęście, z uwagi na wczesną porę i znikomy ruch, żaden z pojazdów jadących w kierunku północnym nie znalazł się na drodze naczepy. Nic nie stało się także kierowcy tira, który zatrzymał się kawałek dalej.

Na miejscu pojawili się policjanci oraz służby drogowe. Wezwano również specjalistyczny sprzęt do usuwania przewróconej naczepy. Jak dowiedzieliśmy się po godzinie dziesiątej w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nadal trwa usuwanie skutków zdarzenia. Ruch w dalszym ciągu odbywa się pasem awaryjnym. Z tego powodu utworzył się korek o długości około kilometra.

Utrudnienia mogę potrwać do około godziny 11:00-11:30.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści