Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleGroźne zdarzenie na trasie Toruń – Bydgoszcz. Pociąg zderzył się z samochodem osobowym!
06.03.2020 | 20:47

Groźne zdarzenie na trasie Toruń – Bydgoszcz. Pociąg zderzył się z samochodem osobowym!

Do wypadku doszło przed godziną dwudziestą na trasie kolejowej pomiędzy stolicami regionu.

Na zdjęciu: Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w rejonie przystanku kolejowego w Cierpicach (powiat toruński). Samochód osobowy zderzył się tam z pociągiem. Jedna osoba została poszkodowana.

Do zdarzenia doszło przed godziną dwudziestą na trasie kolejowej pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą. W zderzeniu z osobówką wziął udział pociąg „Kujawiak” relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz Główna. Jak poinformował dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej, poszkodowana osoba z pojazdu osobowego znalazła się pod opieką przybyłych na miejsce ratowników medycznych. Pociągiem podróżowało około 130 osób, jednak żadna nie odniosła obrażeń.

Strażacy podali, że ruch pociągów został wstrzymany na jednym torze, jednak z informacji z PKP PLK wynika, że do godziny 22:00 ruch na odcinku pomiędzy Toruniem i Bydgoszczą będzie wstrzymany. Sam „Kujawiak” miał zameldować się w Bydgoszczy już kilkanaście minut przed godziną dwudziestą, a obecnie prognozowane jest jego blisko dwugodzinne opóźnienie. Kilkadziesiąt minut później do celu dotrze jadący z Bydgoszczy w stronę Warszawy pociąg PKP Intercity „Kopernik”, a także dwa pociągi Polregio kursujące pomiędzy stolicami województwa kujawsko-pomorskiego.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się cztery zastępy strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policja. Ta ostatnia ustali przyczyny zderzenia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 rok temu

PKP zawaliło sprawę, którą powinna zająć się prokuratura. Po wypadku oświadczyli, że nawet jak po kogoś samochód prywatny przyjedzie to nikogo nie wypuszczą. Ubezwłasnowolnili pasażerów, jakim prawem? To jest przestępstwo! 2,5h opóźnienia, bez jedzenia i picia, bez informacji o której godzinie dotrze się do celu, całkowicie lekceważąc obcokrajowców nic im nie tłumacząc. Wstyd i hanba dla Polski za taką kolej!

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Czy ty w ogóle jechałeś tym pociągiem? Moja rodzina mówi co innego była informacja, dalej nie pojadą od obsługi pociągu. Pogotowie sprawdzało czy pasażerom nic się nie stało, policja pomagała wysiadać z pociągu. Po godzinie był już pierwszy autobus do Bydgoszczy. W pociągu rozdano wodę i batony. A co ty myślisz że konduktor miał pozwolić żebyś wałęsał się po torach dlatego wszyscy wyszli kiedy było bezpiecznie jednym wyjściem i były transport zastępczy. Pierwsze informacje na dworcu o opóźnieniach były już 1/2 h przed planowanym przyjazdem w internecie też. Pierwsza tura pasażerów była w Bydgoszczy przed 22.00.

Powiązane treści