100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 12 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGroźny upadek kapitana żużlowej Polonii podczas turnieju w Ostrowie [WIDEO]
Kamil Brzozowski - SF
03.09.2019 | 10:58

Groźny upadek kapitana żużlowej Polonii podczas turnieju w Ostrowie [WIDEO]

Na zdjęciu: Kamil Brzozowski w Ostrowie pojechał tylko w dwóch wyścigach.

To nie był udany ostatni tydzień sierpnia i pierwszy dzień września dla dwójki liderów Zooleszcz Polonii. Kamil Brzozowski i Josh Grajczonek mieli groźne upadki.

Grajczonek poobijał się w ubiegły poniedziałek w meczu angielskiej Premiership. Jego zespół – Poole Pirates przegrał na wyjeździe z Wolverhampton Wolves 35:55, a on upadł na tor w swoim czwartym starcie. W trzech wcześniejszych zdobył 5 punktów (1,3,1). Na skutek upadku, Grajczonek wycofał się z ostatnich pojedynków swojego angielskiego klubu.

Z kolei w niedzielę groźny upadek miał Kamil Brzozowski. W ósmym wyścigu turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego, jadący za kapitanem Zooleszcz Polonii Rosjanin Renat Gafurow nie opanował motocykla, który następnie wylądował na plecach Brzozowskiego, a ten przygnieciony przez dwa motocykle upadł na pierwszym łuku trzeciego okrążenia.

Na skutek upadku, Brzozowski wycofał się z dalszej rywalizacji. W Ostrowie pojechał tylko w dwóch wyścigach, w których zdobył dwa punkty. W dalszej części zawodów zastąpił go rezerwowy Marcin Kościelski. Turniej wygrał Bartosz Zmarzlik, a na podium stanęli także Szymon Woźniak (wychowanek bydgoskiej Polonii) i Duńczyk Mikkel Michelsen.

Zarówno Brzozowski, jak i Grajczonek mają być gotowi na finałowe mecze Polskiej Ligi Żużlowej (2 Ligi), w których Zooleszcz Polonia zmierzy się z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań, a na które kibice mogą już nabywać bilety. Pierwszy pojedynek wielkiego finału – 8 września (niedziela) na torze rywali (start do pierwszego biegu wyznaczono na godzinę 15:00), zaś rewanż na Sportowej 2 odbędzie się tydzień później.