Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Groźny wypadek na krajowej 10. Jedna osoba ranna w czołowym zderzeniu dwóch aut dostawczych

Dodano: 13.07.2020 | 14:20

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb tuż przed południem.

Na zdjęciu: Na miejsce wypadku na krajową dziesiątkę zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Fot. Zbigniew Kubisz / zdjęcie ilustracyjne

Lipnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe (13 lipca) przedpołudnie na krajowej 10 niedaleko Lipna. Ranna została w nim jedna osoba.

Jak przekazuje nam st. asp. Monika Grzelak z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, zgłosz

enie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 11:50. Do zdarzenia doszło na 344 kilometrze Drogi Krajowej „10” w miejscowości Sumin (gmina Kikół, powiat lipnowski).

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący iveco 20-latek, jadący w kierunku Warszawy z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, ominął wysepkę i czołowo zderzył się z drugim pojazdem marki iveco, którego kierowca – 31-latek jechał w stronę Torunia – informuje st. asp. Grzelak.

W wyniku tego zdarzenia, kierujący iveco 20-latek został ranny i przewieziono go do szpitala, gdzie obecnie przechodzi szczegółowe badania. – Obaj kierujący byli trzeźwi – słyszymy od lipnowskich policjantów, którzy wyjaśniają teraz dokładne okoliczności zdarzenia.

Ruch na DK10 w miejscu wypadku jest utrudniony, przez pewien czas był zablokowany, ale później wprowadzono ruch wahadłowy, utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godz. 15:30 – 16:00.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments