Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 11 • L 9
10C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGrudziądzcy policjanci uratowali mężczyznę. Chciał odebrać sobie życie
worries
12.09.2018 | 14:33

Grudziądzcy policjanci uratowali mężczyznę. Chciał odebrać sobie życie

Na zdjęciu: Desperacja potrafi doprowadzić do śmierci. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie.

Fot. Free stock photo.

Grudziądzcy policjanci uratowali mężczyznę, który podjął próbę odebrania sobie życia. Niedoszły samobójca wcześniej zadzwonił pod numer alarmowy 112 i poinformował, że zamierza się zabić. Mimo, iż informacje były szczątkowe, mężczyznę udało się odnaleźć i zapobiec tragedii.

Wczoraj (11.09.2018) w godzinach porannych pod numer alarmowy 112 zatelefonował mężczyzna z informacją, że chce sobie odebrać życie. Dyżurny grudziądzkiej jednostki przejął zgłoszenie z centrum powiadamianie ratunkowego. Otrzymane informacje były jednak szczątkowe, a zagrożenie poważne.

Policjanci wiedzieli jedynie jak nazywa się zgłaszający i że mężczyzna chce odebrać sobie życie. Dyżurny jednostki z Grudziądza przy pomocy dostępnych policji baz danych natychmiast uzyskał mnóstwo pomocnych danych odnośnie poszukiwanej osoby. Funkcjonariusze wiedzieli już jak wygląda osoba i w jakim rejonie miasta może się znajdować oraz z kim utrzymywał kontakty. Do akcji poszukiwań desperata dyżurny skierował policjantów umundurowani oraz tych, którzy na co dzień nie pracują w mundurach. Bardzo pomocnym w sprawie okazał się to, iż poszukiwany miał przy sobie telefon i udało się z nim nawiązać połączenie.

Rozmawiający z desperatem policjant obiecał pomoc, niestety podłamana psychicznie osoba nie zdradziła, gdzie się znajduje. Kolejny kontakt z poszukiwanym nawiązał policjant z pionu kryminalnego. Funkcjonariusze wiedzieli już, że osoba znajduje się w lesie Rudnickim.  Policjant podczas około pół godzinnej rozmowy próbował odwieść rozmówcę od swych zamiarów. Osoba przyznała, że od kilku dni chodzi po lesie nie ma już sił i chce odebrać sobie życie. Na szczęście po długiej perswazji policjantowi udało się  odwieść mężczyznę od samobójczych  zamiarów.

Wycieńczoną osobę znaleziono w środku lasu. 36 – letni mężczyzna miał rany cięte na przedramionach i ślady na szyi świadczące o próbach samobójczych. Mężczyznę doprowadzono do komendy, a następnie przekazano załodze pogotowia ratunkowego.


Powiązane treści