[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Remont dwóch bydgoskich ulic. Co się zmieni?

Dodano: 18.11.2022 | 12:35

Na zdjęciu: Trwają prace na ul. Grudziądzkiej i ul. Jagiellońskiej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają prace na dwóch ulicach w Bydgoszczy. W pierwszej kolejności odnawiane są chodniki, później zmodernizowana będzie jezdnia.

Trwają pierwsze prace związane z remontem ul. Grudziądzkiej od placu Poznańskiego do ul. Krótkiej. Wymienione zostały krawężniki i obecnie są montowane fundamenty pod nowe oświetlenie. Jeszcze w tym roku pojawią się tam energooszczędne latarnie.

Po zamontowaniu fundamentów pod oświetlenie rozpoczną się prace nad chodnikiem. Zaplanowano ułożenie w karo betonowych płyt. Stało się to standardem wraz z utworzeniem parku kulturowego obejmującego część Śródmieścia i Stare Miasto. W przyszłym roku na tym odcinku zostanie ułożona nowa nawierzchnia jezdni.

Remont ul. Grudziądzkiej jest uzupełnieniem innych inwestycji zrealizowanych w tej części miasta. W zeszłym roku oddano do użytku nową siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej. Natomiast w tym roku zakończono budowę wielopoziomowego parkingu przy Urzędzie Miasta i zaaranżowano deszczowy ogród.

Prace trwają również na ul. Jagiellońskiej na odcinku od ul. Kolberga do ul. Wyczółkowskiego. Przebudowywany jest chodnik i dojazdy do posesji oraz wymieniane są krawężniki. Jeszcze w tym roku ma zostać ułożona nowa nawierzchnia na jezdni, przez co droga zostanie zwężona. Po wyremontowaniu tego odcinka cała ul. Jagiellońska będzie odnowiona.

Wcześniej przebudowane zostały jezdnie przy Trasie Uniwersyteckiej i Focus Parku. Na dojeździe do ronda Jagiellonów i ronda Fordońskiego zostały ułożone nowe nakładki. Odnowiono również odcinek od ul. Pestalozziego do ul. Kolberga. Przebudowano też przystanki tramwajowe i przejścia dla pieszych. Natomiast przy Pałacu Młodzieży doświetlono przejścia bez sygnalizacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
12 dni temu

„Jeszcze w tym roku ma zostać ułożona nowa nawierzchnia na jezdni, przez co droga zostanie zwężona.”

Czyli co? Z drogi 2×2 zrobi się węższa?