Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Skatowany mężczyzna w Bydgoszczy. Jego ciało znaleziono na klatce przy Grunwaldzkiej

Dodano: 12.04.2022 | 10:48

Na zdjęciu: Ciało bezdomnego ujawniono w jednym z bloków przy Grunwaldzkiej.

Fot. Archiwum

Na klatce schodowej jednego z wieżowców przy Grunwaldzkiej ujawniono zwłoki bezdomnego. Dwóch jego kompanów zostało zatrzymanych. – Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące obaj spędzą za kratami – słyszymy od śledczych z prokuratury.

Do tragedii doszło w nocy z 28 na 29 marca. Jak się dowiadujemy, ciało zostało ujawnione na klatce schodowej jednego z wieżowców przy ul. Grunwaldzkiej. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. – Obie zatrzymane osoby zostały decyzją sądu tymczasowo aresztowane na najbliższe trzy miesiące – mówi szef nadzorującej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski.

Zatrzymane osoby mają postawione zarzuty z art.156 p. 3 kodeksu karnego, tj. spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku którego doszło do śmierci. – Zarówno dwie aresztowane osoby, jak i ofiara byli bezdomnymi, znali się – słyszymy od śledczych, którzy nie ukrywają, że nie są do końca znane okoliczności samego zdarzenia. – Są rozbieżne wersje co do udziału w zdarzeniu poszczególnych osób – dodają.

Wiadomo już, że na biurku śledczych są wstępne wyniki sekcji zwłok. Na ciele zmarłego biegły lekarz z zakładu medycyny sądowej dopatrzył się rozlicznych obrażeń, w tym m.in. jak podała Gazeta Wyborcza Bydgoszcz – urazu czaszkowo-mózgowego, zmasakrowanej wątroby czy złamanych żeber.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments