Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Grupa mężczyzn napadła na sklep. Ukradli pieniądze i wyroby tytoniowe

Dodano: 24.09.2022 | 13:00

Na zdjęciu: Dwaj meżczyźni zostali już zatrzymani za napad na sklep. Policja poszukuje trzeciego z nich.

Fot. KWP Bydgoszcz

Doszło do napadu na ekspedientkę w sklepie oraz kradzieży pieniędzy i wyrobów tytoniowych. Sprawcom grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę, 17 września 2022 roku tuż po godz. 15:00 koronowska policja otrzymała zgłoszenie o rozboju w jednej z miejscowości w gminie Koronowo. Sprawcy zaatakowali ekspedientkę, po czym ukradli ze sklepu pieniądze i wyroby tytoniowe.

 

Na miejsce został skierowany patrol, któremu pokrzywdzona zrelacjonowała całe zajście. Okazało się, że do sklepu weszło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Jeden z nich obezwładnił kobietę i ręką zasłonił jej usta żeby nie mogła wezwać pomocy. Drugi z nich wszedł za ladę i zabrał pieniądze oraz papierosy i tytoń o wartości kilku tysięcy złotych. Po chwili obaj wybiegli ze sklepu, uciekli do auta, w którym czekał ich wspólnik i odjechali.

 

Jeszcze tego samego dnia policja ustaliła personalia wszystkich sprawców i złapać jednego z nich- 25-letniego mieszkańca gminy Koronowo. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali jego 23-letniego wspólnika z powiatu świeckiego. Obecnie policja próbuje namierzyć 33-letniego mieszkańca powiatu świeckiego, który był trzecim sprawcą.

 

Zatrzymani mężczyźni stanęli przed sądem. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie i grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments