Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzyciski do otwierania drzwi w autobusach i tramwajach zostaną wyłączone. Powodem koronawirus
autobus bydgoszcz
06.03.2020 | 09:54

Przyciski do otwierania drzwi w autobusach i tramwajach zostaną wyłączone. Powodem koronawirus

Na zdjęciu: Od soboty drzwi w autobusach będą otwierać kierowcy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od najbliższej soboty zostaną wyłączone tzw. „ciepłe przyciski” służące do otwierania drzwi w pojazdach komunikacji miejskiej. To działanie profilaktyczne mające uchronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Tak jak przed laty wszystkie drzwi będą otwierać kierowcy. Ma to na celu ograniczenie kontaktu pasażerów z przyciskami i jednocześnie zapewnienie przepływu powietrza w pojazdach – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński. O wprowadzeniu zmian zostali już poinformowani przewoźnicy wykonujący kursy na zlecenie ZDMiKP, czyli MZK, Irex Trans i Tramwaj Fordon.

W ramach dbania o czystość w pojazdach codziennie sprzątane są siedzenia, podłogi, szyby, kasowniki oraz poręcze i wszystkie uchwyty dla pasażerów. Cyklicznie każdy pojazd ma też wykonywane tzw. mycie gruntowne. – Niezależnie od powyższych działań profilaktycznych, jesteśmy gotowi do realizacji zaleceń, które zostaną nałożone na ZDMiKP oraz wszystkich przewoźników przez instytucje odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe – mówi Okoński.

Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim pochodzą z czwartkowego popołudnia. Jak wówczas informował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól, w regionie odnotowano jedno nowe podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Hospitalizowane są 3 osoby, zaś 12 poddano kwarantannie. Czynnym nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 75 osób z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. W piątek o godz. 11:00 ma odbyć się konferencja prasowa wojewody podsumowująca dotychczasowe działania jego służb na wypadek wystąpienia epidemii.

Czytaj także: Wybito szyby w tramwaju jadącym przez Bydgoszcz. Doszło do ostrzelania pojazdu?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rrryu
Rrryu
11 miesięcy temu

Poręcze też usunęliście? 🤣🤣🤣🤣

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy temu

Przycisku dotykam 1-2 sekundy, a uchwytu do trzymania kilkanaście minut. Usunąć go?

Powiązane treści