Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 1 • L -1
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGwiazda doczeka się boiska ze sztuczną nawierzchnią. Podpisano umowę
gwiazda bydgoszcz
11.06.2018 | 14:51

Gwiazda doczeka się boiska ze sztuczną nawierzchnią. Podpisano umowę

Na zdjęciu: W poniedziałek na obiektach Gwiazdy doszło do podpisania umowy na budowę nowego boiska.

Fot. ST

Gwiazda Bydgoszcz już za kilka miesięcy będzie mogła korzystać z nowej murawy ze sztuczną nawierzchnią. W poniedziałek podpisano umowę na budowę boiska.

Wykonawcą inwestycja będzie firma PROdib, a miasto wyda 3 miliony złotych. Za tę cenę powstanie pełnowymiarowa płyta z nawierzchnią z mat amortyzujących, która zapobiega urazom trenujących zawodników. – To będzie pierwsze boisko z taką technologią w regionie – chwali Magdalena Hulaj z PROdib. Dodatkowo teren będzie wyposażony w ogrodzenie z piłkochwytami i oświetlenie LED. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy już w najbliższy wtorek, a zakończenie prac zaplanowano na początek października. – Mamy doświadczenie w podobnych inwestycjach, które na pewno się przyda i będzie procentować – dodaje Hulaj.

Na otwarcie boiska ma zostać zaproszony Stefan Majewski – wychowanek Gwiazdy, który 40 razy – między innymi na mistrzostwach świata w 1982 i 1986 roku – wystąpił w reprezentacji Polski. – Myślę, że jeśli nie zatrzymają go obowiązki, to nie odmówi. Parafrazując znaną piosenkę, tu na razie jest ściernisko, a będzie piękne boisko – zapowiada prezydent Rafał Bruski. Rozbudowa Gwiazdy ma przydać się nie tylko zawodnikom, ale także mieszkańcom Miedzynia. – Myślimy o tych 300 dzieciach, które trenują w Gwieździe, ale też o mieszkańcach, dla których jest to naturalne miejsce na organizację zabaw i pikników – mówi Bruski. Dlatego też możliwe, że jeszcze przed rocznicą 100-lecia istnienia klubu w 2020 roku zostanie zbudowana bieżnia z tartanu wokół głównego boiska przy ul. Bronikowskiego.

Gwiazda ma obecnie pełną drabinkę szkoleniową od kategorii skrzata do juniora starszego. W dwunastu drużynach występuje ok. 300 młodych piłkarzy, spośród których kilkunastu regularnie jest powoływanych do kadr województwa kujawsko–pomorskiego. – Od dziesięciu lat ciężko pracowaliśmy, marząc o pełnowymiarowej sztucznej murawie. Mamy swój plan szkolenia przygotowany przez trenerów, a teraz będziemy mogli profesjonalnie przygotowywać zawodników do rundy wiosennej. Na pewno będziemy korzystać z tego boiska w stu procentach – mówi Piotr Wardowski, zastępca kierownika klubu.

W nieco odleglejszej przyszłości działacze Gwiazdy chcieliby przebudowy trybuny na stadionie głównym. W ubiegłym roku pokazali koncepcję prezydentowi, ale na razie trudno będzie o środki na realizację tego zadania. – Potrzeby w mieście są duże. Mamy plany dotyczące przebudowy stadionu Polonii, budowy hali lekkoatletycznej ze strzelnicą na Zawiszy, może trzeba będzie też przeprowadzić jakieś inwestycje przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata do lat 20. Koncepcję widziałem i nie mówię nie, ale wszystko trzeba realizować krok po kroku – zapowiada Bruski.

Od nowego sezonu Gwiazda po kilku latach przerwy wystawi drużynę seniorów, która zacznie zmagania w B klasie.  Ostatni raz drużyna występowała w dorosłych  rozgrywkach w 2015 roku. – Jesteśmy zaskoczeni ilością zgłoszeń naszych byłych zawodników, którzy grali w seniorach, a także juniorów, którzy kończyli granie, gdy drużyny seniorów już nie było. Na dzisiaj jest to ponad 30 zgłoszeń. Kwestie jakościową ocenią trenerzy i od nowego sezonu ruszamy w tzw. Bundeslidze, czyli w B klasie – mówi prezes Robert Sikorski.


Powiązane treści