Bydgoszcz
15C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 17 • L 14
14C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaGwiazdy kina w bydgoskim Heliosie. Wyjątkowa premiera filmu o rewolucji seksualnej w PRL
helios_plakat
19.01.2017 | 18:54

Gwiazdy kina w bydgoskim Heliosie. Wyjątkowa premiera filmu o rewolucji seksualnej w PRL

Udział w spotkaniu potwierdziło kilka osób związanych z produkcją filmu o Michalinie Wisłockiej.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. materiały prasowe

„Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to najnowszy film twórców „Bogów”. Po raz pierwszy obejrzeć go będzie można 25 stycznia o godz. 19:00 w kinie Helios. 

Film to biografia najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u Michaliny Wisłockiej. Napisana przez nią książka zrewolucjonizowała seksualność w tamtym okresie, lecz zanim udało się wprowadzić ją na rodzimy rynek księgarski, lekarka przeszła długą drogą. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Podczas uroczystej premiery w bydgoskim kinie Helios obecni będą twórcy tej wyjątkowej produkcji. Swój udział potwierdzili Magdalena Boczarska – odtwórczyni roli głównej, Maria Sadowska – reżyser, a także Piotr Woźniak– Starak i Krzysztof Terej – producenci. W spotkaniu z nimi uczestniczyć mogą wszyscy, którzy nabędą bilety na premierowy pokaz filmu. Dokładny cennik zamieszczony jest na stronie internetowej kina Helios w Bydgoszczy.

 


Powiązane treści