Bydgoszcz
17C
Słonecznie
23% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 17 • L 17
2C
Nd
4C
Pon
3C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIHala Łuczniczka zmilitaryzowana przez targi Logis-Mil 2016
Logis-mil
29.06.2016 | 13:01

Hala Łuczniczka zmilitaryzowana przez targi Logis-Mil 2016

Oferty 60 wystawców polskich oraz firm z Niemiec, Ukrainy i Czech można podziwiać na Targach "Logis-Mil 2016" - pierwszych takich targach w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Ten sprzęt zaciekawić może głównie wojskowych, ale nie tylko...

Fot. Stanisław Gazda

Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych ze swoją siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Długiej  jest organizatorem  Międzynarodowych Targów Wsparcia Bezpieczeństwa i Obronności „Logis-Mil 2016” odbywających się w obiektach  HSW „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem w imieniu  Ministerstwa Obrony Narodowej objął Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Łukowski.

Bydgoszcz jest niewątpliwie miejscem szczególnie predysponowanym do promocji oferty produkcyjnej  z uwagi na istniejącą w tym mieście infrastrukturę logistyki mundurowej. Wystawcy Targów będą mieć stworzone warunki do bezpośrednich spotkań i uczestnictwa we wspólnych tematycznych panelach dyskusyjnych z przedstawicielami delegacji zagranicznych.  Równolegle odbywać się będą również towarzyszące Targom pokazy sprawnościowe formacji grup specjalnych oraz wystawa współczesnego i historycznego sprzętu wojskowego.

Targi Wsparcia Bezpieczeństwa i Obronności „LOGIS-MIL 2016” – to profesjonalna propozycja skierowana do przedsiębiorstw, których oferta produkcyjna adresowana jest do sektora służb mundurowych w Polsce. To szansa na promocję własnych produktów i usług również dla małych i średnich firm zainteresowanych  tym rynkiem.

Nas zaciekawiła odzież, która ułatwia życie podczas upałów, schładzając powierzchniowo organizm o 3-4 stopni Celsjusza, liofilizowane owoce a nawet…bigos, polski patent na jedzenie  samopodgrzewające się do 60 stopni Celsjusza, czy „ekokraty” służące do umacniania nawierzchni dróg gruntowych, parkingów, placów manewrowych, umacniania skarp, nasypów, wałów przeciwpowodziowych . Nośność takiej kraty niezasypanej to 350 ton na metr kwadratowych.

Niewątpliwie atrakcją są pokazy historyczne grup rekonstrukcyjnych. Wstęp na Targi jest bezpłatny. Jest to bardzo interesująca oferta skierowana nie tylko do wystawców, ale i do całej społeczności. Jednym z celów niniejszych Targów jest budzenie postaw patriotycznych mieszkańców metropolii.


Powiązane treści