Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Halina Chmiel nie jest już dyrektorem SP w Witoldowie. Przeszła na emeryturę

Dodano: 01.09.2023 | 10:42

Na zdjęciu: Halina Chmiel była dyrektorem od 2019 roku

Fot. Gmina Koronowo

Podczas sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbyła się 30 sierpnia uroczyście podziękowano Halinie Chmiel – dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoldowie, która przeszła na emeryturę.

– Uroczystość pożegnania to chwile wielkich wzruszeń – mówiła podczas sesji Ewa Chytła, dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Edukacji w Koronowie. – Nikt nie lubi rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę. Bycie dyrektorem szkoły to nie tylko sprawowanie codziennych obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, opanowania i rozwagi – cechy, które należało umiejętnie łączyć. Dyrektor to osoba, która odpowiedzialnie kieruje placówką, zawsze mając na uwadze dobro uczniów, to lider zespołu, który przekazuje swoim pracownikom energię do działania, to dobry gospodarz dbający o dynamiczny rozwój i nowoczesność szkoły. To wreszcie dyplomata, który zręcznie współpracuje z przedstawicielami władzy lokalnego środowiska. Dzisiaj dziękujemy za lata dobrej i owocnej współpracy, godną naśladowania postawę, serce włożone w działania na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli szkoły. Dziękujemy za dany nam czas, wiedzę, miłą atmosferę, za chwile które wspólnie razem przeżyliśmy. Dzisiaj żegnamy panią Halinę Chmiel – dyrektora Szkoły Podstawowej w Witoldowie, która funkcję tę pełniła w latach 2019-2023 – dodała Ewa Chytła.

Podziękowania złożyli także burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Koronowie Bogusław Guziński.

Podczas sesji uroczyście wręczono także akt powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora SP w Witoldowie. W związku z odejściem Haliny Chmiel na emeryturę został rozpisany konkurs 4 kwietnia 2023 roku. Do konkursu nie przystąpił żaden kandydat. Burmistrz Koronowa zdecydował się powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora SP w Witoldowie na okres od 30 sierpnia 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku Bernadecie Kaczmarek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments