Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportHalowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w regionie. Ambasadorem imprezy zawodnik Zawiszy
06.12.2020 | 10:38

Halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w regionie. Ambasadorem imprezy zawodnik Zawiszy

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski (z prawej) został ambasadorem halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które na początku marca 2021 roku odbędą się w Arenie Toruń.

Fot. Paweł Skraba / mat. prasowy

Arena Toruń będzie na początku marca 2021 roku organizatorem Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Podczas oficjalnej konferencji prasowej przedstawiono ambasadora imprezy oraz maskotkę, która będzie towarzyszyć zawodom.

Ambasadorem imprezy został lekkoatleta bydgoskiego Zawiszy Marcin Lewandowski, startujący w biegach na dystansie 1500 metrów. – Jestem dumny, że zostałem ambasadorem już nie tylko świetnego mityngu Copernicus Cup, ale również mistrzostw Europy – mówi Lewandowski. Jak dodaje, to dla niego będzie jedna z najważniejszych imprez w przyszłorocznym kalendarzu.

Na pewno będą to moje ostatnie mistrzostwa Europy i cieszę się, że będzie to u nas, na naszej ziemi

– zaznacza. Lewandowski ma nadzieję, że w styczniu będzie miał możliwość, aby polecieć na wysokogórski obóz do Republiki Południowej Afryki. Tyczkarz Zawiszy Paweł Wojciechowski z kolei ma już za sobą obóz w Karpaczu. – Moje przygotowania idą w dobrą stronę – nie ukrywa Wojciechowski, który właśnie w grodzie Kopernika będzie przygotowywał się do sezonu halowego.

Maskotką imprezy będzie piernikowa Katarzynka. – Będzie nas promowała na innych imprezach lekkoatletycznych w tej hali, jak np. Copernicus Cup czy halowych mistrzostwach Polski – precyzuje dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji toruńskiego magistratu Mariola Soczyńska.

W Toruniu kilka tygodni temu gościła delegacja europejskiej federacji lekkoatletycznej European Athletics. – W ostatnim czasie nieco doinwestowaliśmy w obiekt, bo wiemy, że musi spełnić najwyższe standardy techniczne – nie ukrywa prezydent miasta Michał Zaleski, ale zaznacza, że ocena delegatów federacji jest dobra.

Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce zostaną rozegrane też w najwyższym reżimie sanitarnym. – Zawodnicy, którzy będą przylatywać do Polski, będą musieli mieć ujemne wyniki badań – informuje szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński. Jak dodaje, zawodnicy zostaną odebrani z lotniska osobnym transportem, po czym przyjadą do hali na kolejne badania, a dopiero negatywny wynik testu na koronawirusa pozwoli przewieźć zawodników do hotelu. – Przebadani zostaną wszyscy: zawodnicy, wolontariusze, organizatorzy, sędziowie – wylicza Wolsztyński.

Impreza w grodzie Kopernika w dniach 4-7 marca 2021 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lok_pat
lok_pat
9 miesięcy temu

Gratulacje. Widać hasło Bydgoszcz stolicą lekkiej atletyki to już niestety tylko historia. Przecież 50 procentowe dofinansowanie dla hali na Zawiszy to za mało. Lepiej nie budować wcale. Może za to zbuduje się kolejna trybunę na stadionie żużlowym, chociaż obecnie trudno jest zapełnić „nową” jedną trybunę. Chociaż patrząc na nasze inwestycje to może bezpieczniej nie budować. Przynajmniej nie będzie problemu co zrobić z obiektem jak minie gwarancja, jak z trasą uniwersytecką:)
Brawo ratusz:)

Powiązane treści