Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 17
29C
Pon
28C
Wt
20C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleHandel nielegalną bronią na Kujawach i Pomorzu. Służby zatrzymały dwóch mężczyzn na gorącym uczynku
handel bronią
06.11.2020 | 14:30

Handel nielegalną bronią na Kujawach i Pomorzu. Służby zatrzymały dwóch mężczyzn na gorącym uczynku

Na zdjęciu: Broń znaleziona przy mężczyznach.

Fot. KAS

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali dwóch mężczyzn podczas nielegalnej transakcji kupna-sprzedaży broni i amunicji. Przy zatrzymanych znaleziono także narkotyki, tytoń bez akcyzy i podrabiane towary. Złapanym na gorącym uczynku grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce na parkingu jednej ze stacji benzynowych w okolicy Chełmży. – Uwagę funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy w tym miejscu realizowali rutynowe czynności służbowe, zwróciło dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn – relacjonuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Mężczyźni w pośpiechu przepakowywali nieokreślone pakunki z bagażnika samochodu osobowego do plecaka. Z bagażnika wystawały również czarne, foliowe worki oraz kartony. Cała sytuacja wyglądała na nielegalną transakcję zabronionymi wyrobami akcyzowymi. To skłoniło mundurowych Służby Celno-Skarbowej do natychmiastowej reakcji.

Po wylegitymowaniu mężczyzn, którymi okazali się obywatele Bułgarii i Polski, funkcjonariusze KAS przystąpili do przeszukania bagażu i pojazdów należących do obydwu mężczyzn. W plecaku należącym do Polaka funkcjonariusze znaleźli pistolet kalibru 9 mm x 19 mm i ok. 30 sztuk amunicji. Z kolei w samochodach mundurowi ujawnili pistolet samopowtarzalny BROWNING BABY 5,3 mm i ok. 30 sztuk amunicji oraz pistolet ERMA-WERKE model EP 452 kaliber 22 i ok. 50 sztuk amunicji. – Każda z zatrzymanych trzech sztuk broni palnej miała pozacierane numery fabryczne. W jednym z samochodów funkcjonariusze ujawnili poza tym 130 sztuk tabletek ecstasy, tytoń do palenia bez polskich znaków akcyzy oraz 30 koszulek i 97 sztuk perfum, najprawdopodobniej podrabianych – dodaje Stróżyński.

W związku z tym, że mężczyźni nie mieli wymaganych pozwoleń na broń palną na miejsce wezwana została policja. Jej funkcjonariusze ustalą, skąd mężczyźni mieli broń i czy nie była ona wykorzystywana do popełniania przestępstw. KAS przypomina, że za nielegalne posiadanie broni mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści