Bydgoszcz
17C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 18 • L 17
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleHandlarz z regionu sprzedawał części od BMW. Samochody były kradzione w całej Europie
18.04.2021 | 09:03

Handlarz z regionu sprzedawał części od BMW. Samochody były kradzione w całej Europie

Na zdjęciu: Policjanci znaleźli kradzione części od BMW.

Fot. KMP Włocławek

Wspólne działania policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i Straży Granicznej w Dorohusku pozwoliły zabezpieczyć części od kradzionych BMW. 38-letni właściciel firmy oferującej ich sprzedaż usłyszał zarzut paserstwa i trafił na 2 miesiące do aresztu.

Funkcjonariusze z Bydgoszczy zdobyli informacje, że na terenie jednej z firm w powiecie włocławskim mogą znajdować się części samochodowe od aut skradzionych na terenie Polski, Niemiec i innych krajów europejskich. W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały wspólne działania policjantów z Bydgoszczy i Włocławka oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z Dorohuska mające na celu weryfikację tych ustaleń. Dokładnie sprawdzono pomieszczenia firmy, która na portalach internetowych oferowała sprzedaż części samochodowych.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli wiele części i podzespołów od samochodów marki BMW różnych modeli i roczników. Wśród nich były m.in. skrzynie biegów i elementy zawieszenia. Dotychczasowe ustalenia kryminalnych wskazują, że części te pochodzą od aut skradzionych w latach 2014 – 2021 na terenie Polski, także z naszego województwa, Niemiec, Hiszpanii i Francji – mówi nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

Do sprawy zatrzymany został 38-letni właściciel firmy, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu paserstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono u niego gotówkę w kwocie 19 tys. złotych oraz ponad 5000 euro. Policjanci ustalają tożsamość kolejnych osób, które mogą mieć związek ze sprawą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści