Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 1 • L 0
2C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleHandlarze narkotykami zatrzymani. Dostarczali towar kibolom
policja_kibole_narkotyki
22.04.2017 | 13:00

Handlarze narkotykami zatrzymani. Dostarczali towar kibolom

Każdy z zatrzymanych mężczyzn usłyszał już zarzuty.

Na zdjęciu: Akcja zatrzymania mężczyzna odbyła się we środę rano.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

Pięciu mieszkańców Bydgoszczy zostało zatrzymanych w związku z handlem narkotykami. W akcji uczestniczyli antyterroryści oraz policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy.

Działanie funkcjonariuszy związane były ze śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP i KMP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców nad tą sprawą pracowali kilka miesięcy. Zebrali pokaźny materiał dowodowy świadczący o obrocie dużymi ilościami narkotyków wśród pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w środowy poranek. W ręce mundurowych trafiło pięciu mieszkańców Bydgoszczy w wieku od 30 do 50 lat.  – Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów m.in. udziału w obrocie 15 kg amfetaminy, 3 kg marihuany, 100 g kokainy oraz 500 szt. tabletek ekstazy. Podczas przeszukania mieszkania na bydgoskim Szwederowie, w którym przebywał policjanci zabezpieczyli 0,5 kg marihuany. Wobec niego prokurator wnioskował do sądu o aresztowanie. Sąd zdecydował, że bydgoszczanin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy.

Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty handlu narkotykami w znacznych ilościach np. 30-letni mieszkaniec Bydgoszczy odpowie za handel w ilości nie mniejszej niż 23 kg marihuany, 35 kg amfetaminy i 0,5 kg MDMA. Wobec czterech podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór.

Z materiału dowodowego wynika, że do czynów tych dochodziło na przestrzeni lat 2007-2016 na terenie Bydgoszczy oraz w innych miastach. – Praca nad tą sprawą ciągle trwa i możliwe są kolejne zatrzymania – podsumowuje podinsp. Chlebicz.


Powiązane treści