Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 15
27C
Nd
27C
Pon
28C
Wt
24C
Sr
25C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleHandlowali i wprowadzali do obrotu narkotyki. Zasiądą na ławie oskarżonych
Sąd Okręgowy Bydgoszcz
10.10.2018 | 19:29

Handlowali i wprowadzali do obrotu narkotyki. Zasiądą na ławie oskarżonych

W toku prowadzonego śledztwa mężczyźni nie przyznali się do stawianych im zarzutów.

Na zdjęciu: Bydgoski sąd otrzymał akt oskarżenia w sprawie 23 osób, które odpowiedzą za handel narkotykami i rozboje.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Po prawie czteroletnim śledztwie, prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwudziestu trzem osobom, które wprowadzały do obrotu znaczne ilości narkotyków.

Śledczy z prokuratury pod koniec września zakończyli trzy postępowania przeciwko 23 osobom, które usłyszały zarzuty obrotu znacznych ilości narkotyków, a tych czynów mieli dopuszczać się w okresie od 2009 do 2016 roku.

Dochodzenie prowadzone było od 2014 roku. Wtedy śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Południe prowadzili śledztwo w sprawie napadu, do którego doszło przy ul. Smoleńskiej. – Na terenie punktu skupu złomu, nieustaleni wówczas mężczyźni zaatakowali innego mężczyznę, używając wobec niego paralizatora – informuje prokuratura. Następnie pokrzywdzony został przez sprawców pobity i duszony, po czym napastnicy ukradli sejf, w którym znajdowało się 30 tysięcy złotych.

W sumie na ławie oskarżonych zasiądą 23 osoby. Podejrzanym postawiono szereg zarzutów. Dotyczą one obrotu na terenie Bydgoszczy w latach 2009-2016 ilości nie mniejszej niż 74 kg marihuany, 73 kg amfetaminy oraz prawie 2 kg kokainy, a także ok. 3 kg mefedronu, ponad 6000 sztuk tabletek ekstazy i MDMA. Mężczyznom w akcie oskarżenia zarzucono również przestępstwa o charakterze kryminalnym. Chodzi o dwa napady rabunkowe z 2005 roku na terenie Śródmieścia. Większość z podejrzanych w toku śledztwa nie przyznała się do winy.


Powiązane treści