Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleHandlowali narkotykami i nielegalnymi papierosami. Policja: To pseudokibice piłkarscy
22.03.2016 | 18:43

Handlowali narkotykami i nielegalnymi papierosami. Policja: To pseudokibice piłkarscy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześć osób zamieszanych w proceder wprowadzania do obrotu narkotyków i papierosów bez akcyzy.

Na zdjęciu: Łupem policji padło podczas przeszukań kilkanaście tysięcy sztuk papierosów.

Fot. mat. prasowe CBŚ

Nawet trzy miliony złotych mógł stracić skarb państwa w wyniku działań grupy przestępczej trudniącej się sprzedażą papierosów akcyzy, a także narkotyków. – Zatrzymaliśmy w tej sprawie sześciu mężczyzn na terenie Bydgoszczy i Łodzi – mówią funkcjonariusze.Z informacji śledczych wynika, że zatrzymania są efektem kilkumiesięcznej pracy nad grupą osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego Zawiszy, a także współpracujących z nimi mieszkańców Łodzi. Szóstka zatrzymany w wieku od 33 do 52 lat usłyszała już zarzuty. – Prokurator zarzuca im działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami i nielegalnie wytworzoną krajankę tytoniową – informuje Kamila Ogonowska z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Wspomnianą krajankę a także niemal czternaście tysięcy sztuk papierosów, opakowania i etykiety funkcjonariusze zarekwirowali podczas przeszukań zatrzymanych mężczyzn. Policja twierdzi jednak, że sprawa jest rozwojowa, mogą nastąpić kolejne zatrzymania, a wartość utraconych przez skarb państwa wpływów z tytułu podatku akcyzowego oraz podatku VAT może wzrosnąć.

Zatrzymanym mężczyznom grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści