Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 6 • L 4
6C
Wt
7C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
6C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaHanna Banaszak wystąpi w Bydgoszczy! Wygraj bilety na jej koncert [KONKURS]
plakat RECITAL_HANNA B_BYDGOSZCZ
11.04.2019 | 13:09

Hanna Banaszak wystąpi w Bydgoszczy! Wygraj bilety na jej koncert [KONKURS]

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. materiały organizatora

Jedna z największych gwiazd polskiej estrady – Hanna Banaszak wystąpi w Bydgoszczy! Jej recital odbędzie się 11 maja br. w Filharmonii Pomorskiej.

Początek występu zaplanowano na godzinę 19:00. Polska piosenkarka swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec 1970 roku i dzięki wiarygodności, wrażliwości i różnorodności jest z nami po dziś dzień. Jedna z największych gwiazd polskiej estrady. Z jednakową perfekcją i uczuciem śpiewa Przyborę, Koftę, Młynarskiego, Preisnera, Stabat Mater czy Dzieci Sancheza. Jest ceniona za kunszt, niebywały smak, kulturę. Z równą dezynwolturą interpretuje poezję Jana Kochanowskiego, J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego, mierzy się z muzyką M. Daviesa, Vivaldiego, Mozarta, Metheny-ego, Gershwina, Ellingtona. Wydała tomik wierszy, fotografuje. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc

Co o sobie mówi artystka?

„Wprost z zakamarków mojego wnętrza wyznaję, że jestem typem samotnika, ale też nie wyobrażam sobie żyć bez innych. Samotność jest mi potrzebna do skupienia, tworzenia i odpoczynku od hałasu świata. Jednak prędzej, czy później gna mnie do ludzi. Mam szczęście, że oni wciąż przy mnie trwają.  Kocham teatr, kino i naturę.  Od dziecka, intensywnie jeżdżę na rowerze.  Mam dwa domy. Jeden mały, statyczny to ten, w którym jestem zameldowana, drugi ruchomy, ciekawy świata – to samochód. Spędzam w nim tyle czasu, że coraz częściej się zastanawiam, nad zainstalowaniem tam kuchni i łazienki.  Posiadam wspaniałą córkę. Jest moją wielką radością i dumą.  Nie znoszę, gdy mówi się o mnie gwiazda! Muszę policzyć w myślach do dziesięciu, aby na taki (tytuł) nie zareagować. Uważam, że mój zawód jest jednym z wielu innych, równie ciekawych zawodów świata. Najważniejsze, aby uprawiać go rzetelnie. Lubię ludzi, którzy w życiu pracują, walczą, nie poddają się i nie zawisają swym wygodnictwem na plecach innych.

Nie chcę przejmować się krytyką . Raczej ćwiczę samoakceptację i to mi pozwala nie zwracać uwagi na negatywne opinie. Gdy się zdarzają, tylko przez chwilę im się przyglądam. Po to, by czegoś okropnego w sobie nie przeoczyć. Staram się rozróżniać dobro od zła i próbuję być coraz lepszym człowiekiem Ze skutkiem wciąż jednak marnym, a kiedyś podobno nawet śmiertelnym. Pozdrawiam moją wspaniałą Publiczność i do zobaczenia na koncertach” – zachęca Hanna Banaszak.

KONKURS

Specjalnie dla naszych czytelników mamy 5 podwójnych wejściówek na koncert Hanny Banaszak w Bydgoszczy! Co  zrobić, aby zdobyć jedną z nich?

Należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, o tytule „BANASZAK”, w treści podając imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie: „Jaką dziedzinę sztuki lubisz najbardziej i dlaczego?”. Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 14 kwietnia, do godziny 20:00. Zwycięzców poinformujemy o wygranej w wiadomości zwrotnej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła MetropoliaBydgoska.pl

RECITAL_HANNA B_BYDGOSZCZ__prev1

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści