Bydgoszcz
7C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 0km/h N
H 10 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoHappening na Starym Rynku w Bydgoszczy. Zostań częścią żywego obrazu!
18.03.2022 | 12:19

Happening na Starym Rynku w Bydgoszczy. Zostań częścią żywego obrazu!

Na zdjęciu: Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbędzie się happening dla mieszkańców.

Fot. Szymon Makowski/archiwum

Już w sobotę, 19 marca na Starym Rynku odbędzie się happening „Mój 1% zostaje w Bydgoszczy”. Wydarzenie ma promować przekazywanie 1% podatku dochodowego na działalność bydgoskich organizacji pozarządowych.

Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców miasta, a szczególnie seniorów, młodzież, wolontariuszy oraz przedstawicieli bydgoskich NGO-sów. – Razem utworzymy żywy obraz w kształcie „1 procenta”. Organizatorem akcji jest Prezydent Miasta Bydgoszczy i Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego – informuje magistrat. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe.

Akcja „Mój 1 procent zostaje w Bydgoszczy” to już kilkuletnia tradycja. Żywy obraz tworzyli dotąd uczniowie bydgoskich szkół, harcerze, wolontariusze, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz senioralnych.


ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO W BYDGOSZCZY – POBIERZ LISTĘ


Wsparcie przez bydgoszczan lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego pozwala tym instytucjom rozwijać swoją działalność – prowadzić bezpłatne punkty konsultacyjne (prawne, psychologiczne i księgowe), pomagać w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi oraz starszymi czy organizować kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, a także prowadzić świetlice środowiskowe i terapeutyczne.

Jak przekazać 1% na Organizacje Pożytku Publicznego z Bydgoszczy?

Od 2019 roku, wraz z wdrożeniem usługi „Twój e-PIT”, przekazanie 1% podatku wybranej organizacji odbywa się elektronicznie. Informacja dotycząca Organizacji Pożytku Publicznego jest dostępna od razu na głównym ekranie, po wejściu do usługi Twój e-PIT za pośrednictwem portalu: www.podatki.gov.pl.

Na terenie Bydgoszczy działa 101 Organizacji Pożytku Publicznego.

Happening na Starym Rynku w Bydgoszczy. Zostań częścią żywego obrazu!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
1 miesiąc temu

Myślę, że dobrą opcją do rozliczenia pitu z wyborem organizacji z 1% jest program Pitax. Znacznym plusem jest również to, że jest dużo wskazówek.