[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Happening w centrum miasta. Będą nagrody dla uczestników

Dodano: 13.09.2022 | 10:52

Na zdjęciu: Zaplanowano happening w Bydgoszczy.

Fot. Błażej Bembnista

W centrum miasta odbędzie się wydarzenie, w którym będą nagrody do wygrania. Happening zaplanowano z okazji rocznicy bydgoskiej sceny operowej.

21 września 2022 roku o godz. 17:00 na placu przed Operą Nova odbędzie się taneczny happening z okazji 66 lat bydgoskiej sceny operowej. Artyści baletowi wykonają fragment choreografii Roberta Bondary z baletu “Alicja w Krainie Czarów”. Następnie zachęcą oni przechodniów do wspólnego tańca. Planowane jest stworzenie kręgu wokół całego budynku, które nazwano “Opasanie Opery”.

Co 66 osoba otrzyma gadżety oraz voucher na spektakl z bieżącego repertuaru opery. Zwycięzców będzie wyłaniać jeden z tancerzy, tzw. Kapelusznik z nr 0. Zacznie od odliczanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Dokładnie 21 września 1956 roku odbyły się pierwsze przedstawienia w ówczesnym Studiu Operowym. Były nimi “Wesele w Ojcowie” Kurpińskiego oraz “Verbum nobile” i “Flis” Moniuszki.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments