Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -1 • L -3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBlogiHej Radni, co dla miasta zrobiliście?
IMG_20161012_132913_6CS
12.10.2016 | 14:54

Hej Radni, co dla miasta zrobiliście?

Konstanty Dombrowicz komentuje działania radnych.

Na zdjęciu:

Fot. nadesłane przez autora wpisu.

Już niebawem miną dwa lata od ostatnich  samorządowych wyborów.  Mieszkańcy wybrali 31 radnych. Pora zapytać co państwo radni dla miasta, dla naszej Bydgoszczy zrobili. Jakie mieli ważkie inicjatywy, co proponowali. Co się udało, a co się nie powiodło .

Pewnie wyborcy czyli mieszkańcy Bydgoszczy już nie pamiętają wielkich obietnic partii proponujących na swoich listach kandydatów do Rady Miasta. Nie pamiętają szumnych zapowiedzi, jak to nasze miasto dzięki partyjnym kandydatom stanie się ziemią obiecaną płynącą miodem i mlekiem. Co z zapowiedzi pozostało? Zmniejszane z roku na rok inwestycje i kolejne opowieści jak to świetnie będzie w latach następnych.

I co z tego, że Rada Miasta przyjęła w 2015 roku uchwałę na temat przeznaczenia w corocznym budżecie co najmniej 30 milionów złotych na budowę osiedlowych ulic – kiedy prezydent uchwałą olał. Złamał prawo, obowiązującą  ustawę o samorządzie gminnym, a radnych  ( z wyjątkiem jedynego bezpartyjnego radnego ) to  nie obchodzi.

Panie i Panowie Radni Miasta Bydgoszczy – opowiedzcie  o swoich udanych inicjatywach, pokażcie , że jesteście nie tylko po to by odbierać  co miesiąc  wypłacane regularnie – z podatków mieszkańców – diety. Przez mijające prawie  dwa lata , a konkretnie przez 23 miesiące każdy z Was pobrał z miejskiej kasy średnio ponad 40 000 złotych. Pokażcie, że otrzymaliście te pieniądze nie tylko za obecność na posiedzeniach!

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści