Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHiszpanie lepsi od Serbów w ostatnim bydgoskim meczu Euro
24.06.2017 | 00:15

Hiszpanie lepsi od Serbów w ostatnim bydgoskim meczu Euro

Reprezentacja Hiszpanii zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw.

Na zdjęciu: Na stadionie zgromadziło się ponad 12 tys. widzów.

Trzynaste w historii starcie Serbów z Hiszpanami na korzyść tych drugich. La Roja pokonali w Bydgoszczy Serbię 1:0 (1:0) i przypieczętowali w ten sposób triumf w grupie B z kompletem dziewięciu punktów.

Obaj trenerzy, zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami na konferencji prasowej, dokonali gruntownych zmian w wyjściowych składach. W zespole hiszpańskim, na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Marco Asensio i Gerard Deulofeu.

Serbowie w meczu z Hiszpanami nie mieli nic do stracenia. I od samego początku ruszyli do odważnych ataków na bramkę rywala. W 4’ minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, tuż nad bramką uderzył Veljković. Po kwadransie gry, dobrą okazję miał Djurdjević, lecz jego strzał był zbyt lekki, by móc zaskoczyć bramkarza. Hiszpanie najlepszą szansę mieli w 20’ minucie, kiedy świetnym prostopadłym podaniem został obsłużony Carlos Soler, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Manojloviciem. W 26’, po strzale Denisa Suáreza, piłka trafiła w boczną siatkę. W 38’ minucie, Hiszpania objęła prowadzenie. Williams zagrał piłkę na prawe skrzydło do Odriozoli, ten wyłożył piłkę Denisowi Suarezowi, a ten skierował ją do siatki. Ledwie po wznowieniu gry, doskonałą okazję miał Soler, ale po zagraniu Oyarzabala uderzył ponad bramką. Pod koniec pierwszej połowy, ponownie wykazał się Manojlović, broniąc strzał Mayorala. Wówczas już Serbowie grali w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został kapitan Uros Djurdjević (druga kartka za uderzenie łokciem przeciwnika).

Po przerwie, Hiszpanie mieli doskonałą okazję do tego, by podwyższyć wynik. Manojlović popełnił błąd przy wybiciu piłki, przechwycił ją Denis Suárez, lecz serbski bramkarz zrehabilitował się skuteczną interwencją. W 59’, po dośrodkowaniu Odriozoli, tuż obok bramki główkował Williams. Ten sam zawodnik chwilę później uwolnił się spod opieki obrońców Serbii, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Po godzinie gry, dwukrotnie uderzał Suárez, lecz nie zdołał pokonać bramkarza. Serbowie po raz pierwszy w tej części zagrozili w 72’ minucie, gdy z dystansu uderzył Maksimović, lecz Pau popisał się skuteczną interwencją. W 84’, kapitalną okazję miał Mayoral, lecz jego strzał z bliskiej odległości kapitalnie obronił Manojlović. Chwilę potem, Pau przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Živkovicia.

W drugim meczu grupy B, Portugalia wygrała w Gdyni z Macedonią 3:2 (2:1). Pełen skład półfinałów poznamy po jutrzejszej, ostatniej kolejce grupy C.

MISTRZOSTWA EUROPY U-21 – GRUPA B – 3. KOLEJKA – 23.06.2017 R.
SERBIA – HISZPANIA 0:1 (0:1)
Bramka: Denis Suárez 38’ (asysta Alvaro Odriozola),

SERBIA (trener Nenad Lalatović): Manojlović – Filipović, Jovanović, Veljković, Antonov – Lukić (86’ Plavšić), Maksimović, Gačinović – Živković, Radonjić (71’ Ristić), Djurdjević.

HISZPANIA (trener Albert Celades): Pau – Odriozola, Diego Gonzalez, Merino, Gayà – Soler, Hernández, Denis Suárez – Williams, Oyarzabal, Mayoral.

Sędziował: Gediminas Mažeika (Litwa).
Widzów: 12.058.