Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleHodowla narkotyków ujawniona pod Bydgoszczą. Policjanci zatrzymali dwie osoby
12.10.2017 | 13:49

Hodowla narkotyków ujawniona pod Bydgoszczą. Policjanci zatrzymali dwie osoby

Na zdjęciu: Policjanci znaleźli narkotyki w mieszkaniu w Osielsku.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z biznesem narkotykowym. Zabezpieczony został blisko kilogram narkotyków.

Z ustaleń policjantów wynikało, że dwóch mieszkańców gminy Osielsko może posiadać zakazane substancje psychoaktywne. We wtorek  rano funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali pod wytypowany adres. W domu zastali dwóch mężczyzn, którzy twierdzili, że nic nie wiedzą o narkotykach. W związku z tym na miejsce przyjechał przewodnik z psem służbowym. Pies wyspecjalizowany do wyszukiwania narkotyków wykonał swoją pracę wzorowo. W domu zabezpieczono prawie kilogram różnego rodzaju narkotyków, w tym najwięcej amfetaminy. Wśród zabezpieczonych środków psychoaktywnych był też haszysz, marihuana oraz tabletki ekstazy. Co więcej, w ogródku posesji funkcjonariusze znaleźli w doniczkach cztery konopie indyjskie.

W mieszkaniu były też woreczki strunowe, młynki, pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych, maczety oraz rewolwer czarnoprochowy, a także pudełko z czarnym prochem. 25- i 23-latek zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Śledczy ze śródmiejskiego komisariatu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzuty. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, a starszy odpowie za uprawę konopi indyjskich. Teraz biegły ma określić, czy na zabezpieczony rewolwer jest wymagane zezwolenie.

W czwartek policjanci z bydgoskiego Śródmieścia doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wobec starszego z zatrzymanych zastosować policyjny dozór. Natomiast wobec 23-latka wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści