Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Hokeiści szykują się do rozgrywek. Wiele zmian w II lidze

Dodano: 16.10.2015 | 07:47
BKS Bydgoszcz

W tym roku II liga została podzielona na dwie grupy.

Na zdjęciu: BKS Bydgoszcz wkrótce rozpocznie swój drugi sezon w II lidze.

Fot. Materiały klubu

Hokeiści BKS-u Bydgoszcz przygotowują się do rozpoczęcia zmagań w II lidze hokeja. W poprzednim sezonie dotarli do ćwierćfinału, ale latem rozgrywki przeszły spore zmiany organizacyjne.

W ubiegłym roku bydgoska drużyna hokejowa została reaktywowana i wystartowała w jednej z trzech grup drugiej ligi. Zawodnicy BKS-u po całkiem niezłym sezonie dotarli do ćwierćfinału zmagań, a swoje mecze rozgrywali w Poznaniu, który był patronem rozgrywek. W tym sezonie w roli gospodarza będą grali w Toruniu. – Wynika to z dużych zmian, jakie zaszły w drugiej lidze – tłumaczy Paweł Eliasz z BKS-u. Po utworzeniu trzeciej ligi (czwarty poziom rozgrywkowy) najlepsze drużyny drugich lig utworzyły na tym poziomie dwie grupy – północną i południą. – Duża zmianą będzie pozwolenie na grę ciałem, co przed rokiem było niedozwolone. Teraz będzie to prawdziwy, męski hokej – tłumaczy Eliasz. – Do naszej drużyny doszło kilku chłopaków, a ci, którzy nie czuli się na siłach, zrezygnowali. Znamy jednak nasze miejsce w szeregu i myślę, że w tym roku o podium będzie trudno – dodaje Eliasz.

BKS będzie rywalizował z sześcioma zespołami, gdyż w ostatnich tygodniach z gry wycofały się Żółwie Piła. Na inaugurację, 24 października, bydgoszczanie zmierzą się w Toruniu z Dragons Gdańsk. Szczegółowy terminarz I rundy podajemy poniżej.

Oprócz zespołu seniorów BKS zajmuje się też popularyzacją łyżwiarstwa w Bydgoszczy. W zeszłym roku powstała grupa naborowa dla 5- i 6-latków, a w SP 65 prowadzone były zajęcia na lodowisku. W tym roku ma być podobnie.

Terminarz BKS-u Bydgoszcz w I rundzie:
24 października –  Dragons Gdańsk (dom)
8 listopada – Oliwa Hockey Team Gdańsk (dom)
14 listopada –  ŁKH Łódź (wyjazd)
15 listopada – Capitals Warszawa (wyjazd)
21 listopada – Hokej Poznań (dom)
12 grudnia – Mad Dogs Sopot (wyjazd)

Sebastian Torzewski