Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleHolowanie na… autostradzie. Ford i volkswagen zostały w porę zatrzymane
25.03.2022 | 11:04

Holowanie na… autostradzie. Ford i volkswagen zostały w porę zatrzymane

Na zdjęciu: Mężczyźni zostali zauważeni, gdy wjeżdżali na autostradę.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci zatrzymali na autostradzie A1 kierującego fordem, który wbrew przepisom holował inną osobówkę. Dodatkowo odbywało się to w niewłaściwy sposób. Mężczyzna został już ukarany.

Kierowca forda focusa wjechał na drogę szybkiego ruchu, holując volkswagena passata. Do zdarzenia doszło we wtorek (22 marca) ok. godz. 23:00 w powiecie świeckim. – Według zgłoszenia, jakie odebrał dyżurny komendy w Świeciu, kierowcy dwóch aut mieli przekroczyć linię bramek wjazdowych na autostradę na jednym bilecie – wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Auta zostały zatrzymany na terenie MOP w Gajewie. Holowany passat miał niesprawny silnik, a holowanie go na połączeniu giętkim było niewłaściwe. – 41-letni kierowca forda był świadomy popełnionych wykroczeń, za które został ukarany mandatami – mówi podkom. Tarkowska.

Policjanci przypominają, że Prawo o Ruchu Drogowym zabrania holowania na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy przeznaczone do holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych. Oznacza to, że tradycyjne holowanie wykonywane przez dwóch kierowców bez odpowiednich uprawnień jest niedopuszczalne.

Gdy dojdzie do awarii, należy – jeśli jest to możliwe – zjechać na pas awaryjny, włączyć światła awaryjne, a przed wyjściem z pojazdu upewnić się, że można bezpiecznie z niego wyjść. Następnie należy założyć kamizelkę odblaskową i umieścić trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 metrów za pojazdem, odpowiednio do miejsca unieruchomienia samochodu. Później trzeba zejść z jezdni i na poboczu, najlepiej za barierkami, oczekiwać na pomoc.

Holowanie na... autostradzie. Ford i volkswagen zostały w porę zatrzymane
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments