Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Honda zatrzymana do policyjnej kontroli. Jej kierowca był pijany i z pasażerami ukradł paliwo z dwóch stacji

Dodano: 16.06.2022 | 08:30

Na zdjęciu: Policjanci z Torunia zatrzymali osobową hondę do rutynowej kontroli. W jej trakcie ujawnili, że kierowca auta był pijany, a w pojeździe przewożone były skradzione kanistry.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Toruńscy policjanci w trakcie kontroli osobowej hondy zatrzymali podróżującą nią trójkę mężczyzn. – Kierujący autem był pijany, a cała trójka ukradła paliwo z dwóch stacji benzynowych – zdradzają funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło w piątkowe (10 czerwca) popołudnie. Policjanci z Podgórza zatrzymali do kontroli hondę civic, którą jechały trzy osoby. – Szybko wyszło na jaw, że kierujący autem 52-latek jest pijany – mówi asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i dodaje, że przeprowadzone badanie alkomatem wykazało we krwi kierowcy hondy ponad dwa promile alkoholu.

Funkcjonariusze szybko zwrócili uwagę na przewożone hondą kanistry z paliwem. Jak się okazuje, kierowca wspólnie z pasażerami kilkadziesiąt minut wcześniej zatankowali paliwo na dwóch stacjach – jednej w Toruniu i drugiej w Cierpicach – odjeżdżając bez płacenia. – Straty wyniosły kilkaset złotych – dodaje Chrostowski. Jak przekazują kryminalni z toruńskiej komendy, także tablice rejestracyjne zamontowane na pojeździe pochodziły z innego auta.

Jakby tego było mało, toruńscy kryminalni szybko ustalili również, że pasażerowie hondy mają na swoim sumieniu pięć kolejnych kradzieży. – W tych przypadkach chodzi o kradzieże artykułów spożywczych ze sklepów – zaznacza asp. Wojciech Chrostowski i nadmienia, że zatrzymanej trójce już postawiono zarzuty. Mężczyznom może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments