Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIHonory dla bydgoskich nauczycieli [ZDJĘCIA]
13.10.2017 | 12:55

Honory dla bydgoskich nauczycieli [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Dzień Edukacji Narodowej w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

W przededniu Dnia Edukacji Narodowej w Hotelu „Słoneczny Młyn” z władzami miasta spotkali się dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy bydgoskich placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz. Za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw, otrzymali należne im honory, medale, odznaczenia i nagrody.

-Spotykamy się w trudnym roku dla edukacji w całej Polsce. Dla niektórych nauczycieli smutnym, obciążonym problemami i nieprzewidzianymi skutkami. Także przyszłość jest ciągle wielką niewiadomą z uwagi na wdrażaną reformę. Ale w Bydgoszczy na pewno damy sobie radę i na ile będzie można negatywne skutki zmian w oświacie będziemy łagodzić – zwrócił się do zebranych na uroczystości Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafal Bruski. A z tych dobrych wiadomości – kontynuował gospodarz miasta – istotna jest ta, że rozpoczynamy wielki proces związany z unowocześnianym naszych szkół. Szkoła w Fordonie jest tym standardem, do którego krok po kroku będziemy zmierzać. W ciągu czterech-pięciu lat bydgoskie szkoły będą odnowione, będą miały piękne boiska i sale dobrze wyposażone.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Lech Zagłoba-Zygler życzył nauczycielom, by nie zabrakło im satysfakcji i radości z tego, co robią, by nauczyciel, jak niegdyś stanowił w społeczeństwie autorytet i był pojmowany jako szczególna misja, a Dyrektor Wydziału Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Tadeusz Dąbrowski dodał życzenie, by nauczyciele nie ustawali w dążeniach, aby być mentorami, przewodnikami i przyjaciółmi dla młodych ludzi.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymał Eugeniusz Sobieraj, dyrektor Zespołu Szkół Nr 8. Wyróżnieniem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w konkursie „Kujawsko-pomorski Lider Edukacji”, za stosowanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych oraz promocję województwa kujawsko-pomorskiego uhonorowany został Janusz Tomas, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Medale za Długoletnią Służbę otrzymali: Wojciech Konarski, Marek Dobucki, Elżbieta Wiśniewska-Kunter, Mirosława Glaza, Maria Konarzewska i Waldemar Perszyk. Medale Komisji Edukacji Narodowej nadane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania wręczone zostały: Hannie Wojciechowskiej-Świeciak, Małgorzacie Modrzejowskiej, Arnoldowi Itrichowi, Annie Thiesler, Małgorzacie Popielewskiej, Ewie Ankiewicz-Jasińskiej i Jolncie Wawrzonkowskiej.

Stu siedemnastu nauczycieli otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizację innych zadań statutowych szkoły lub placówki opiekuńczo-wychowawczej.


Powiązane treści