Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 2
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszcz„Horda” miała nosa! Policyjny pies wytropił włamywacza
08.11.2016 | 13:08

„Horda” miała nosa! Policyjny pies wytropił włamywacza

Do poszukiwań włamywacza użyto psa tropiącego.

Na zdjęciu: Psi węch nie zawiódł - włamywacz został schwytany.

Fot. policja

Bydgoscy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do domku i ukradł wiertarko-wkrętarkę. Włamywacza wytropił policyjny pies. Mundurowi odzyskali skradziony łup.

W niedzielę (06.11.2016) w nocy dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o włamaniu do jednego z domów przy ulicy Żubrowej w Bydgoszczy. Pod wskazany adres pojechali policjanci, w tym przewodnik z psem tropiącym. Tam ustalili, że łupem złodzieja padła wiertarko-wkrętarka. Na miejscu ustalili również rysopis sprawcy.

Do poszukiwań włamywacza natychmiast włączył się policyjny przewodnik z psem tropiącym. Jak się okazało, „Horda” złapała trop za sprawcą, który udał się w kierunku kanału bydgoskiego. Pies poprowadził policjantów, aż do ulicy Kolbego, gdzie w pobliżu sklepu monopolowego funkcjonariusze zauważyli opisywaną osobę.

Węch policyjnego psa nie zawiódł. 38-latek posiadał przy sobie skradziony łup. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Podobne wpisy

Powiązane treści