Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHorror bez happy-endu. Artego uległo Ślęzie Wrocław
Energa Basket Liga Kobiet_ Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław_ Dragana Stanković - SF
24.03.2019 | 21:09

Horror bez happy-endu. Artego uległo Ślęzie Wrocław

Zwycięski rzut rywalki oddały na 13 sekund przed końcem spotkania.

Na zdjęciu: Dragana Stanković musiała toczyć zacięte boje pod koszami, by dojść do pozycji rzutowej. Serbka w niedzielę była najskuteczniejszą zawodniczką Artego - zdobyła 21 punktów.

Koszykarki Artego Bydgoszcz po dramatycznej końcówce przegrały we własnej hali ze Ślęzą Wrocław w niedzielnym meczu 24 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Starcie w Artego Arenie od samego początku było niezwykle wyrównane. Obie drużyny toczyły walkę kosz za kosz, choć po trafieniach spod kosza Dragany Stanković, to miejscowe, które przez cały mecz musiały sobie radzić bez Julie McBride (była wpisana do protokołu, ale na parkiecie w ogóle się nie pojawiła), odskoczyły na cztery punkty przewagi (12:8). Wrocławianki doprowadziły do remisu (15:15), a potem to one wyprowadziły dwie kontry, z których Burdick trafiła z pół dystansu, a Dikeoulakou dwukrotnie skutecznie wykonała rzuty wolne. To sprawiło, że to Ślęza wygrała pierwszą kwartę czterema punktami (22:18). Gospodynie na początku drugiej kwarty zdołały jeszcze doprowadzić do wyrównania (24:24), jednak potem znów rywalki wypracowały sobie pięciopunktową przewagę (32:27), gdy zza linii 6,75 m trafiła Colson. Bezpieczną przewagę wrocławianki utrzymały do końca pierwszej połowy (33:37).

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

W drugiej połowie spotkania, podopieczne Tomasza Herkta ruszyły do odrabiania strat. I wyszły na prowadzenie (49:46, 53:50), gdy za trzy punkty celnie rzuciła Międzik, a Stanković dołożyła cenne punkty spod kosza. W końcówce, znów jednak skuteczniej zagrały rywalki, które obroniły minimalną zaliczkę. Podobnie wyglądała czwarta kwarta, ale wszystko to, co najważniejsze wydarzyło się w ostatniej minucie. Bohaterką spotkania mogła zostać Elżbieta Międzik, która trafiła najpierw z półdystansu, a potem znów zza linii 6,75 m i to bydgoszczanki prowadziły 69:67. Decydujący cios zadały jednak przyjezdne. Na trzynaście sekund przed końcem spotkania, „trójkę” trafiła Udodenko i to Ślęza wygrała w Bydgoszczy 70:69.

Dla bydgoszczanek była to piąta porażka w tym sezonie i czwarta we własnej hali. Okazja do rehabilitacji bydgoskim koszykarkom nadarza się już w najbliższą środę (27.03), kiedy to Artego podejmie Widzew Łódź. Początek spotkania o 18:00.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 24 KOLEJKA – 24.03.2019 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – ŚLĘZA WROCŁAW 69:70 (18:21, 15:16, 20:18, 16:15)

ARTEGO: Stanković 21 (6 zb.), Morrison 14, Międzik 13 (3×3), Radocaj 3 (1×3, 5 as.), Szott-Hejmej 2 – Hornbuckle 11 (1×3, 6 zb.), Poboży 5.

ŚLĘZA: Udodenko 12 (1×3, 8 zb.), Kastanek 10 (1×3), Burdick 10 (10 zb.), Colson 7 (6 as.), Szybała 6 (2×3) – Dikeoulakou 11 (1×3, 5 zb.), Palenikova 8 (1×3), Miletic 6, Marciniak, Dobrowolska.

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Michał Sosin, Robert Klukowski.
Komisarz EBLK: Wojciech Imiołek.