76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 11 • L 10
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHorror z happy-endem. Bydgoscy siatkarze wygrali w Tomaszowie Mazowieckim
BKS Visła Bydgoszcz - SF
13.10.2020 | 23:02

Horror z happy-endem. Bydgoscy siatkarze wygrali w Tomaszowie Mazowieckim

Na zdjęciu:

BKS Visła pozostaje niepokonanym zespołem w Tauron I Lidze. Zespół trenera Marcina Ogonowskiego wygrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a o końcowym triumfie bydgoszczan zadecydował dopiero tie-break.

Bydgoscy siatkarze rozegrali dwa wcześniejsze mecze w Tauron I Lidze i odnieśli dwa przekonujące zwycięstwa po 3:0 – we własnej hali pokonali MCKiS Jaworzno, a na wyjeździe wygrali z Krispolem Września. Dzisiaj, zespół trenera Marcina Ogonowskiego pokonał Lechię, ale triumf w Tomaszowie Mazowieckim wcale nie przyszedł tak łatwo, jak w dwóch wcześniejszych pojedynkach.

Dwie pierwsze partie padły łupem gospodarzy. Gracze Lechii pierwszego i drugiego seta wygrali na przewagi, choć równie dobrze pierwszego seta mogli wygrać bydgoszczanie, lecz nie wykorzystali dwóch piłek setowych. Miejscowi mieli ich aż pięć i dopiero za ostatnią z nich mogli cieszyć się z wygranej. Podobnie było w drugim secie, gdzie także dopiero piąta piłka setowa dała wygraną zespołowi z Tomaszowa Mazowieckiego.

Trener BKS Visły zdecydował się od początku trzeciego seta na dokonanie dwóch zmian w szóstce – na przyjęciu Patryka Łabę zastąpił Kamil Gutkowski, zaś na pozycji atakującego Patryk Strzeżek zmienił Jewgienija Karpinskiego. I te zmiany dały impuls bydgoszczanom, którzy wrócili do gry, wygrywając trzeciego i czwartego seta, a w tie-breaku 15:9.

Bydgoszczanie są niepokonanym zespołem w tym sezonie. W następnej kolejce, BKS Visła we własnej hali zmierzy się z wrocławską Gwardią (24.10., 17:00) i zacznie tym starciem serię pojedynków z faworytami do walki o awans do PlusLigi.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2020/2021 – 5 KOLEJKA – 13.10.2020 R.
LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 2:3 (31:29, 30:28, 22:25, 18:25, 9:15)

LECHIA: Neroj 6, Błoński 14, Janus 13, Piotrowski 20, Sokołowski 9, Rajsner 6 oraz Kubacki (libero), Zieliński (libero), Kącki 2, Hendzelewski 3, Miniak 2.

BKS VISŁA: Masny 2, Galabov 23, Marcyniak 11, Karpinskii 12, Łaba 4, Gałązka 17 oraz Bonisławski (libero), Lipiński, Strzeżek 8, Kaźmierczak, Gutkowski 7.

Sędziowali: Tomasz Grzegorek, Tomasz Lisiecki.
Komisarz Tauron Ligi: Andrzej Urbański.