Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesHotel Pod Orłem zmienia właściciela! Przejmuje go znana firma
Hotel Pod Orłem
07.12.2016 | 19:09

Hotel Pod Orłem zmienia właściciela! Przejmuje go znana firma

Przejęcie obiektu z ponad wiekową tradycją ma nastąpić formalnie na początku 2017 roku.

Na zdjęciu: Hotel Pod Orłem po zmroku - widok z narożnika ulic Gdańskiej oraz Dworcowej.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Grupa Kapitałowa Immobile SA podpisała – za pośrednictwem spółki zależnej – porozumienie wstępne z Przedsiębiorstwem Hotelowym Majewicz, którego efektem ma być przejęcie hotelu „Pod Orłem”. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Nabycie udziałów w spółce rodziny Majewiczów pozwoli przejąć zabytkowy obiekt ze 120-letnią tradycją – trafi on następnie w zarząd Focus Hotels SA, podmiotu zależnego grupy Immobile. Nadzoruje on już obiekty hotelowe w sześciu miastach – Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Inowrocławiu, Łodzi oraz Chorzowie. W dwóch kolejnych lokalizacjach – Sopocie oraz Białymstoku – spółka realizuje nowe inwestycje.

Hotel „Pod Orłem” to czterogwiazdkowy obiekt znajdujący się przy ulicy Gdańskiej. Jego budowa zakończyła się w 1896 roku i od tego momentu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście nad Brdą. Za projekt odpowiedzialny był wybitny budowniczy Józef Święcicki. W swojej ofercie posiada obecnie 75 pokojów oraz pięć sal konferencyjnych.

Zmiana właściciela nie wpłynie na funkcjonowanie hotelu – będzie on dostępny bez przerwy. Hotel „Pod Orłem” dołączy do grupy obiektów Focus Premium.


Powiązane treści