Bydgoszcz
-11C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -10 • L -12
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHubert Mazur wraca do Enea Astorii. W nowej roli
Huber Mazur, Astoria
29.12.2017 | 09:59

Hubert Mazur wraca do Enea Astorii. W nowej roli

Na zdjęciu: Hubert Mazur występował w Astorii w sezonie 2015/2016.

Fot. archiwum

Hubert Mazur wraca do Enea Astorii Bydgoszcz, ale w nowej roli. 33-latek dołączył do sztabu szkoleniowego Konrada Kaźmierczyka.

Mazur występował w Astorii w sezonie 2015/2016, kiedy klub awansował do fazy play-off rozgrywek I ligi. Po roku gry w czarno-czerwonych barwach przeszedł do GKS-u Tychy, ale  przed bieżącym sezonem odniósł kontuzję, która wykluczyła go z gry. – Już w czasie gry w naszym klubie wyróżniał się nie tylko bardzo dobrą postawą sportową, ale starał się być także pewnego rodzaju mentorem dla pozostałych kolegów z drużyny – tłumaczą w klubie.

W piątek Enea Astoria poinformowała, że do końca sezonu Mazur będzie asystentem trenera Konrada Kaźmierczyka. Pełniący tę funkcję od początku rozgrywek Maciej Łabuś skupi się na pracy z młodzieżą. Ma prowadzić drużyny kadetów i zuchów.

Nadal nieznana jest przyszłość Michała Aleksandrowicza. Klub zdążył jeszcze przed świętami ogłosić porozumienie z zawodnikiem i agencją VOX Sport, ale dzień później okazało się, że z przyczyn formalno-prawnych transfer musi zostać zawieszony. – Nic nowego w tej kwestii się nie wydarzyło – mówi nam prezes Bartłomiej Dzedzej

Po pierwszej fazie sezonu bydgoszczanie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Najbliższy mecz rozegra 13 stycznia w Kutnie.


Powiązane treści