Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiHurra!???
Bogdan Dzakanowski
17.11.2015 | 18:04

Hurra!???

Najnowszy wpis Konstantego Dombrowicza dotyczący tematu, który zawsze był mu bliski - budowy dróg osiedlowych.

Na zdjęciu: Radny z listy Konstantego Dombrowicza - Bogdan Dzakanowski.

Fot. archiwum

Z jednej strony należałoby się cieszyć. Z drugiej jednak strony… Ale po kolei.

Oto zainicjowana przez Stowarzyszenie My Bydgoszczanie, a współrealizowana przez radnego B. Dzakanowskiego i mieszkańców Bydgoszczy kolejna już akcja zakończyła się częściowym sukcesem. Prezydent Bruski uparcie przez 5 lat odżegnujący się od budowy osiedlowych ulic wprowadza do przyszłorocznego budżetu na ten cel 17,5 miliona złotych. Hurra? Nie. Do uwzględnienia w budżecie miasta, w miejskich inwestycjach budowy osiedlowych dróg obliguje prezydenta zainicjowana podpisami mieszkańców uchwała podjęta we wrześniu przez Radę Miasta. Zapis tejże uchwały obliguje prezydenta do przeznaczania co roku na osiedlowe ulice 35 milionów złotych. W projekcie budżetu zapisano jednak tylko połowę tej kwoty. Czyli prezydent jednak nie realizuje uchwały. Ważnej uchwały! Władza wykonawcza nie może decydować   w jakim procencie ma realizować to, co Rada Miasta w swej ważnej uchwale postanowiła. Są oczywiście i prawne konsekwencje wobec takiego działania prezydenta.

Niejako przy okazji, prezydent ustami skarbnika dzieli bydgoszczan. Napuszcza ich na siebie. Tych co ulice mają na tych co mają… gruntówki. To przez tych od gruntówek podwyższam wam ( zamieszkałym przy normalnych ulicach) maksymalnie podatek od nieruchomości. A niby PO i jej program miały ludzi łączyć w realizacji wspólnego dobra. Miały – czas przeszły.

Podwyżki to najprostszy sposób uzupełniania miejskiego budżetu – na inne sposoby pomysłów prezydentowi brak. Ale takie działania zaakceptowali w samorządowych wyborach 2014 roku mieszkańcy, którzy doświadczali przez cztery lata ( 2011-2014) rozmaitych podwyżek i im to nie przeszkadzało.

Jeszcze jedno warto przypomnieć, bo pamięć zawodną jest. To dzięki działaniom podjętym przez Stowarzyszenie My Bydgoszczanie i zainicjowanym obywatelskich projektom uchwał – mieszkańcy Bydgoszczy płacą niższe niż chciał prezydent stawki za wywóz śmieci, przywrócone zostały bezpłatne przejazdy miejską komunikacją dla seniorów , a teraz wraca program budowy osiedlowych ulic

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści