[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]

Kolejny krok do play-off zrobiony. Koszykarze Astorii wygrali w Radomiu

Dodano: 03.04.2022 | 17:18

Na zdjęciu: Rod Camphor był najskuteczniejszym graczem "Asty" w Radomiu. Zdobył 20 punktów, do tego dołożył siedem zbiórek i sześć asyst.

Piętnaste zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi zanotowali na swoim koncie koszykarze Enea/Abramczyk Astorii. Bydgoski zespół pokonał w niedzielę (3 kwietnia) na wyjeździe HydroTruck Radom 85:68.

Bydgoscy koszykarze zrobili kolejny krok do tego, by awansować do fazy play-off. O wysokiej wygranej w Radomiu zadecydowała świetna gra w pierwszej połowie spotkania, choć jeszcze na początku był remis 8:8. Potem gracze „Asty” odjechali na trzynaście punktów. Po punktach Cavarsa, Camphora, Chylińskiego (obaj trafili za trzy) i Zębskiego było 25:12 dla bydgoszczan, którzy pierwszą kwartę wygrali ostatecznie 27:16, a w drugiej tylko powiększali swoje prowadzenie. Bezlitosne były dla radomian statystyki tej części gry. Koszykarze Enea/Abramczyk Astorii trafili aż siedem z dwunastu oddanych rzutów za trzy punkty (58% skuteczności) i ich skuteczność rzutów z gry przekroczyła 50%. Dla porównania, miejscowi w pierwszej połowie na czternaście rzutów zza linii 6,75 m trafili tylko trzy razy, a w rzutach z gry mieli raptem 35% skuteczności. Bydgoszczanom udało się także wyraźnie wygrać walkę na tablicach (23:16), mieli też więcej asyst (9:2). Strzelecko błysnął Rod Camphor, który w pierwszej połowie zdobył 13 punktów, a najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy Anthony Ireland miał na swoim koncie 10 oczek.

Po przerwie, obraz wydarzeń na parkiecie radomskiej hali wiele się nie zmienił. Bydgoscy koszykarze dalej powiększali swoją przewagę, która na początku trzeciej kwarty wynosiła 19 punktów (było 55:34 po trafieniu z półdystansu Zębskiego), a potem trafili jeszcze Nizioł i Krasuski, co dało „Aście” prowadzenie 64:36. W ostatniej kwarcie, drużyna trenera Artura Gronka kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, choć gospodarze toczyli walkę o zmniejszenie strat. Na dwie minuty przed końcem meczu było 78:68 dla „Asty”, która ostatecznie wygrała 85:68.

Enea/Abramczyk Astoria w czwartek (7.04) podejmie w Arenie Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin (początek o 19:30, ruszyła już otwarta sprzedaż biletów na to spotkanie), a w przyszłą niedzielę (10.04) rozegra zaległy mecz w Immobile Łuczniczce z Anwilem Włocławek (17:30).

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 28 KOLEJKA – 3.04.2022 R.

HYDROTRUCK RADOM – ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 68:85 (16:27, 13:20, 16:17, 23:21)

HYDROTRUCK: Hill 11 (1×3, 8 zb.), Ireland 10 (2×3, 5 zb.), Davis Jr. 10 (1×3, 5 str.), Moore 7 (1×3), Ostojić 6 – Lewandowski 12 (1×3, 6 zb.), Zalewski 8 (2×3), Żmudzki 4, Dzierżak.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA: Camphor 20 (4×3, 7 zb., 6 as.), Nizioł 18 (2×3, 6 zb.), Cavars 16 (8 zb.), Zębski 8, Washpun 4 – Chyliński 9 (3×3, 5 as.), Krasuski 8 (1×3), Pluta 2, Herndon.

Sędziowali: Wojciech Liszka, Krzysztof Tuński, Michał Kuzia.
Komisarz Energa Basket Ligi: Jarosław Nowak.