Bydgoszcz
23C
Niebo częściowo zachmurzone
40% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 24 • L 22
23C
Czw
26C
Pt
27C
Sob
28C
Nd
26C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaI Aukcja Nowej Sztuki. Zaprezentują obrazy młodych bydgoszczan
filip_pregowski_dont_pink_me
31.10.2016 | 09:06

I Aukcja Nowej Sztuki. Zaprezentują obrazy młodych bydgoszczan

I Aukcja Nowej Sztuki będzie okazją do nabycia dzieł młodych twórców.

Na zdjęciu: Podczas aukcji zostaną wystawione obrazy twórców z Torunia i Bydgoszczy.

Fot. obraz Filipa Pręgowskiego

3 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbędzie się I Aukcja Nowej Sztuki. Będzie to okazja do nabycia obrazów młodych polskich artystów.

Organizatorem wydarzenia jest Studio 4 Art, którego ideą jest wspieranie  artystów i promowanie sztuki poprzez wystawy połączone z aukcjami. W przyszłości podobne inicjatywy mają być organizowane w różnych miastach.   – Chcemy pokazać, że nowa sztuka jest dostępna dla każdego. Zamiast kupować reprodukcje obrazów w sieciówkach można przyjść na aukcję i już od 500 zł licytować obrazy, które w przyszłości mogą się okazać niezłą inwestycją, nie wspominając już o przyjemności z posiadania prawdziwej sztuki – mówi Agnieszka Borowicz-Kempińska.

Na aukcji pojawią się prace artystów, którzy są na rynku od lat, a także debiutantów. Swoje obrazy zaprezentują osoby związane z Toruniem (Filip Pręgowski, Oksana Budna, Piotr Czyż, Daria Murawska, Ewelina Kołakowska, Piotr Banaszkiewicz, Martyna Baranowicz, Aleksandra Bartkowiak- Mil, Karolina Maria Kowalska) oraz Bydgoszczą – Karolina Michałek, Agnieszka Elwertowska-Komuniewska, Jakuba Elwertowski i Katarzyna Puchowska.

I Aukcja Nowej Sztuki odbędzie się 3 listopada o godz. 19: 00 w CSW w Toruniu.


Podobne wpisy

Powiązane treści