Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 8 • L 8
9C
Sr
8C
Czw
4C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportI Memoriał Michała Kosickiego za nami…
Turniej floret1
17.06.2018 | 11:07

I Memoriał Michała Kosickiego za nami…

Na zdjęciu: Rywalizacja była bardzo wyrównana.

Fot. Nadesłane.

„Nigdy nie jesteś sam” pod takim hasłem Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 i UKS MDK 5 zorganizowali Ogólnopolski Turniej we florecie dziewcząt i chłopców.

W sobotnich zawodach uczestniczyło blisko 120 zawodników z całej Polski. Turniej poświęcony pamięci Michała Kosickiego, który w wieku 22 lat przegrał walkę z chorobą nowotworową, miał charakter charytatywny, a zebrane podczas zawodów środki finansowe zostaną przeznaczone na wsparcie leczenia i rehabilitacji Ady Bujak, walczącej z nowotworem tancerki Stylers Dance Studio MDK5.

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach i okazali wielkie serce wspierając Adę należą się wielkie podziękowania.

Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych była bardzo wyrównana. Oto finałowe ósemki:
• Kat. 12-13 lat chłopcy
1. Jan Nowak POLONIA 1912 Leszno
2. Jakub Fogt POLONIA 1912 Leszno
3. Stanisław Jurga Zjednoczeni Pabianice
3. Gracjan Waściński IKS Leszno
5. Karol Kwiatkowski Budowlani Toruń
6. Mikołaj Żymant UKS MDK 5 Bydgoszcz
7. Tymon Kowalski UKS MDK 5 Bydgoszcz
8. Igor Jędroszkowiak POLONIA 1912 Leszno

• Kat. 10 – 11 lat chłopcy
1. Szymon Głowiński UKS MDK 5 Bydgoszcz
2. Ludomir Długokęcki MKS KUSY Szczecin
3. Cezary Ginter IKS Leszno
3. Jakub Narolewski MKS KUSY Szczecin
5. Alex Kardyś UKS MDK 5 Bydgoszcz
6. Maksy Doroszkiewicz Fundacja Gdańska Szkoła Floretu
7. Maciej Mazur Warta – Muszkieterowie Poznań
8. Tomasz Bartoszek Zjednoczeni Pabianice

• Kat. 9 lat i młodsi chłopcy
1. Franciszek Pokorski Warta – Muszkieterowie Poznań
2. Feliks Wiśnik AZS AWF Poznań
3. Igor Głowiński UKS MDK 5 Bydgoszcz
3. Szymon Głuszak UKS ATENA Gdańsk
5. Patryk Pocięgiel Warta – Muszkieterowie Poznań
6. Diego Urbański Warta – Muszkieterowie Poznań
7. Kamil Ważny UKS MDK 5 Bydgoszcz
8. Jan Kuna UKS ATENA Gdańsk

• Kat. 12-13 lat dziewczęta
1. Aleksandra Nowakowska AZS AWF Poznań
2. Julia Graczyk Fundacja Gdańska Szkoła Floretu
3. Weronika Skoczylas AZS AWF Warszawa
3. Dominika Wytyk Fundacja Gdańska Szkoła Floretu
5. Nadia Jaszczołt UKS 35 Bielawy Toruń
6. Julia Urmańska IKS Leszno
7. Zuzanna Góralczyk AZS AWF Poznań
8. Nicola Donifacy Zjednoczeni Pabianice

• Kat. 10 – 11 lat dziewczęta
1. Zuzanna Wojewódzka AZS AWF Poznań
2. Aleksandra Nowakowska AZS UKW Bydgoszcz
3. Emilia Szefera UKS 35 Bielawy Toruń
3. Zuzanna Walczyk Zjednoczeni Pabianice
5. Dominika Nelza MKS KUSY Szczecin
6. Wiktoria Doroszkiewicz Fundacja Gdańska Szkoła Floretu
7. Liliana Ścieszyńska UKS MDK 5 Bydgoszcz
8. Martyna Mielcarek UKS DE LA SALLE Gdańsk

• Kat. 9 lat i młodsi dziewczęta
1. Kinga Kowalska UKS 35 Bielawy Toruń
2. Alicja Partyka UKS 35 Bielawy Toruń
3. Nadia Choszcz UKS ATENA Gdańsk
3. Nikola Dudzińska UKS 35 Bielawy Toruń
5. Teresa Moś UKS MDK 5 Bydgoszcz
6. Florentyna Wiśnik AZS AWF Poznań
7. Aleksandra Murawska UKS 35 Bielawy Toruń
8. Magdalena Wyszyńska UKS Atena Gdańsk

Podobne wpisy

Powiązane treści