Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiI nastał czas katedr… – „Czas katedr” z musicalu Notre-Dame de Paris
30.06.2017 | 03:22

I nastał czas katedr… – „Czas katedr” z musicalu Notre-Dame de Paris

Dlaczego produkcja „Czasu Katedr” z musicalu Notre-Dame de Paris była szczególnie wymagająca?

Na zdjęciu: klatka z teledysku "Czasu Katedr", na zdj. Mateusz Wiśniewski | soundB | prod. Jacek Owczarz

Fot. Jacek Owczarz

„I nastał czas katedr…”

Produkcja „Czasu Katedr” z musicalu Notre-Dame de Paris była szczególnie wymagająca. Zarówno w kontekście pracy nad wideo jak i pracy nad dźwiękiem w studiu. Mogę pokusić się nawet o stwierdzenie, że był to najtrudniejszy utwór, z którym mierzyliśmy się w SoundB.

Gdy tylko przyszła mi myśl, by zająć się realizacją konkretnie tego utworu, od razu uznałem, że jest tylko jedna osoba, którą znam, a która dobrze wpisze się w jego estetykę. Dlatego tak cieszę się, że udało mi się namówić do tego utworu Mateusza Wiśniewskiego, z którym moje artystyczne ścieżki krzyżują się w studiu już po raz trzeci.

Gdzie były te wspominane trudności? Praktycznie wszędzie. Utwór jest technicznie i interpretacyjnie trudny ze względu na zmiany tonacji i potrzebę nabudowania odpowiedniego napięcia, które wraz z pnącą się przed każdym refrenem melodią ma ulegać rozładowaniu i tym samym oddawać strzelistość i majestat tytułowych katedr. W pracy na planie wideo oraz w późniejszej postprodukcji należało przede wszystkim zagrać światłem i kolorem tak, by oddać nastrój katedry. Aby się przekonać, jak nam to wyszło, zapraszam do wysłuchania i obejrzenia owoców naszej pracy:

Czas Katedr – Mateusz Wiśniewski | soundB | prod. Jacek Owczarz

Teledysk został nakręcony w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej znajdującej się w bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo. Z tego miejsca serdeczne podziękowania dla ks. Sławomira Bara ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy za pomoc i zaufanie. A pozostając przy podziękowaniach – dzięki także dla Krzysztofa Bobla za asystę i towarzystwo podczas całej produkcji.

Mateusz Wiśniewski – wokalista, multiinstrumentalista, aranżer. Student Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr Joanny Zagdańskiej. Występował na scenie lub nagrywał płyty z czołowymi muzykami polskiej muzyki rozrywkowej takimi jak Adam Sztaba, Kuba Badach, Majka Jeżowska, Kasia Wilk, Kasia Cerekwicka, Halina Młynkowa, Marek Piekarczyk, Ania Karwan, Mateusz Ziółko, Janusz Radek. Laureat wielu konkursów i festiwali.

Jacek Owczarz – producent filmowy i muzyczny, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Jacek Owczarz

producent muzyczny i filmowy

Producent muzyczno-filmowy, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści