Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCII po karnawale. Tak bywało przed pandemią [ARCHIWUM VIPA]

Zdjęcia: Archiwum VIPA

W czasach przedpandemicznych w mieście nie brakowało imprez karnawałowych. Wiele z nich było balami cyklicznymi, które odbywały się regularnie od kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat. Dziś w te smutne bądź co bądź „Ostatki” pragnę przypomnieć trzy bardzo popularne w Bydgoszczy bale.

Nieżyjący już Grzegorz Buczak prowadzący wspólnie z żoną Alicją, Biuro Podróży TEXT-TOURIST zapoczątkował towarzyskie spotkania dla swoich narciarskich klientów, które z czasem przerodziły się w regularne bale, które odbywały się najpierw w myślęcińskim Pałacu, a potem już przez wiele w Hotelu City.

Równie popularny, kończący karnawał był Bal Żeglarza, organizowany przez WKŻ PASAT. Odbywał się on w salach Restauracji Uniwersytecka mieszczącej się na UTP. Spotykali się tam miłośnicy żeglarstwa tworzący niezwykle zżyte ze sobą grona towarzyskie.

Z wielką tradycją od kilkudziesięciu lat Klub ROTARY organizował swój Bal Charytatywny. Przez wiele lat odbywał się w HOTELU „Pod Orłem”, a przez ostatnie parę lat rotarianie bawili się w Hotelu „Słoneczny Młyn”.

Należy tylko wierzyć, że powrócą te czasy, kiedy w karnawale w mieście bawiono się na całego.


W dziale „Archiwum VIP-a” prezentujemy zdjęcia i relacje z archiwum Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który od kilkudziesięciu lat dokumentuje towarzyskie życie Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści