Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
6C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIga Baumgart na podium w prestiżowym mityngu. Wyrównała rekord życiowy!
Iga Baumgart Bydgoszcz
09.06.2018 | 16:01

Iga Baumgart na podium w prestiżowym mityngu. Wyrównała rekord życiowy!

Zawodniczka BKS Bydgoszcz przebiegła 400 metrów w czasie 51.71 s.

Na zdjęciu: Iga Baumgart ma powody do zadowolenia - właśnie poprawiła swój najlepszy wynik w karierze na dystansie 400 metrów.

Fot. Robert Sawicki

Reprezentantka Budowlanego Klubu Sportowego Iga Baumgart zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów podczas piątkowego 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 29-latka była wolniejsza jedynie od Justyny Święty-Ersetić oraz Amerykanki Allyson Felix.

Na starcie memoriału pojawiła się po raz kolejny krajowa czołówka specjalistek od biegu na dystansie jednego okrążenia, które wspólnie tworzą okraszoną medalami sztafetę, jak również interesujące postacie z zagranicy. Wśród nich – wspomniana Felix, multimedalistka igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata, specjalistka od sprintów, która podczas igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczyła złoto w sztafecie 4 x 400 metrów.

W piątek Amerykanka musiała uznać wyższość kapitalnie dysponowanej Justyny Święty-Ersetić, która wygrała z wynikiem 51.11 s. To rezultat jedynie o 0.06 s gorszy od rekordu życiowego niespełna 26-letniej lekkoatletki AZS AWF Katowice (uzyskała go w maju w Osace). Felix zameldowała się na mecie jako druga z rezultatem 51.35. Trzecia była natomiast Iga Baumgart, która wynikiem 51.71 s wyrównała rekord życiowy uzyskany w ubiegłym roku w Białymstoku (sięgnęła wówczas po złoty medal mistrzostw Polski).

O wysokim poziomie biegu świadczy fakt, że aż siedem z ośmiu zawodniczek zmieściło się, i to ze spory zapasem, w minimum na mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu w Berlinie (52.50 s).


Powiązane treści