Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIII Festiwal Talentów Czwórki
26.02.2016 | 20:04

II Festiwal Talentów Czwórki

Niektórym sposród wykonawców, którzy zaprezentowali się na scenie Kinoteatru "Adria", wróżymy wielką karierę!

Na zdjęciu: Grupa Teatralna - za autorski spektakl „Za 14 minut wojna" otrzymała Nagrodę Dyrektora IV LO.

Fot. Stanisław Gazda

Posłuchaj relacji dźwiękowej:

W Kinoteatrze Adria odbył się dzisiaj (26.02) II Festiwal Talentów Czwórki. Podczas Gali, utalentowana młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Bydgoszczy zaprezentowała swoje pasje, zainteresowania i uzdolnienia w różnych kategoriach: recytatorskiej, wokalnej, tanecznej, teatralnej i kabaretowej.

Na terenie szkoły umieszczono w Galerii Festiwalu Czwórki prace artystyczne: fotografie, obrazy i rysunki. W wyniku głosowania zostaną przyznane zostały trzy nagrody – statuetki: Talent sceniczny, Talent artystyczny oraz Nagroda Dyrektora.

Po raz pierwszy został zaprezentowany, skomponowany przez ucznia szkoły Piotra Klimka, specjalny jingiel, promujący imprezę. Gościnnie wystąpiła także absolwentka szkoły, która z powodzeniem realizuje swój talent już w życiu dorosłym.

W skład Zespołu Szkół Ogólnokształcący wchodzą: gimnazjum oraz liceum, a więc na pewno – z wyjątkiem klasy kulturoznawczo-humanistycznej – nie jest to szkoła o profilu artystycznym. Mimo to, już drugi raz z rzędu „Czwórka” zorganizowała Festiwal Talentów – prawie trzygodzinny koncert składający się z najróżniejszych gatunków scenicznych.

O festiwalu myślałam już od bardzo dawna. Mamy w szkole grupę bardzo aktywnych nauczycieli, którzy zapalili się do tego pomysłu. Nie chodziło nam o jakąkolwiek rywalizację z innymi szkołami, ale przede wszystkim, żeby ci, którzy dopiero próbują wejść w ten świat artystyczny zachęcili się do tego i zostali dowartościowani już w szkole. Po każdym festiwalu uczniowie biorący w nim udział nabierają przekonania, że warto się doskonalić – powiedziała Joanna Kolan, nauczycielka języka polskiego i historii sztuki.

Jolantę Metkowską, p.o. Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, przyglądającą się popisom utalentowanej młodzieży bardzo ucieszyła ta impreza, gdyż, jak stwierdziła – to jest ten kierunek, który jest pożądany, że szkoła jest nie tylko szkołą dla szkoły, ale też szkołą życia, przyjemności rozwoju posiadanych talentów.

Organizując ten festiwal chcieliśmy, aby cała społeczność naszej szkoły zobaczyła, jakie mamy perełki wśród naszej młodzieży; jakie uczniowie mają talenty, co jest ich pasją, żeby o tych najlepszych było głośno. I ja w to wierzę, że za kilka-kilkanaście lat na pewno o nich usłyszymy nie tylko w szkole, w Bydgoszczy, ale też w Polsce i w świecie. – powiedziała Katarzyna Kijewska-Południak, dyrektor IV LO w Bydgoszczy.

Nagroda Dyrektora ZSO nr 4 trafiła do – Grupy Teatralnej – za autorski spektakl „Za 14 minut wojna” – reżyseria – Asia Tarasińska (3d), scenografia – Laura Gmyrek (3d), obsada: Ania Kwiatkowska (3d), Ola Olszewska (3d) Kasia Lewandowska (3d) i Kuba Zalewski (3b)

Nagroda Publiczności w kategorii artystycznej (rysunek, obraz, fotografia) – przypadła Emilii Nowakowskiej (2b). Kolejne miejsca zdobyły – II miejsce – Patrycja Klimkowska (2a) i III miejsce – Kinga Kuffel (2b)

Nagroda Publiczności w kategorii scenicznej – dla Michała Okoniewskiego (1c) & Kaloryfer Impro – improwizacja teatralna. Kolejne lokaty zajęli:
II miejsce – Kinga Ciesielska (1c) z utworem „Stay”,
III miejsce – Sylwia Jesion (2a) & Oliwia Szulc (2b) – hip-hop/dancehall/locking,
IV miejsce (ex aequo) Marcelina Bociek (2d) z utworem „Szyba” i Oliwia Nowińska (3a) – szkolenie psa oraz
V miejsce – Krystian Baryczka (1b) ze swoją partnerką Anią Korzycką – pokaz tanga

Nagroda Specjalna – wyróżnienie – Piotr Klimek (3c) – autor festiwalowego jingla.

  Relacja wideo, tutaj: https://metropoliabydgoska.pl/iv-lo-aleja-gwiazd/

 

 

 

 


Podobne wpisy

Powiązane treści